Son Dakika
27 Nisan 2018 Cuma
doruk-reklam

23 bin kitabı MAKÜ’ye bağışlandı

25 Şubat 2016 Perşembe, 10:44

Prof. Dr. Georg ZİCKENHEİMER’in 23.000’in Üzerinde Kitaptan Oluşan Kütüphanesi MAKÜ’ye Ulaştı.

Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Almanya’nın ünlü bilim insanlarından Prof. Dr. Georg Zickenheimer’in 23.000’in üzerinde kitaptan oluşan kütüphanesi MAKÜ’ye ulaştı.

Almanya’dan yola çıkarak MAKÜ Merkez Kütüphanesine ulaşan kitapları Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İsmail KUTLUAY, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet ŞİMŞEK, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa KILINÇ, Prof. Dr. Zeki Yıldırım ve Yrd. Doç. Dr. B. Ayça POLAT BECKS ile basın mensupları karşıladı.

Öğretim üyeleri Prof. Dr. Zeki Yıldırım ve Yrd. Doç. Dr. B. Ayça POLAT BECKS’in girişimleri ile MAKÜ’ye kazandırılan kitaplar için MAKÜ Kütüphanesi’nde özel bir bölüm ayrıldı.

Prof. Dr. Georg Zickenheimer ve eşi Renate Zickenheimer’e teşekkür eden Rektör Korkmaz, böyle bir bağışı kabul etmelerinden duydukları gururu dile getirerek “Günümüzde insanların okumaya ulaşması bakımından çok sayıda alternatif olsa da yine de kitabın, kâğıdın, mürekkebin tadı ve kokusunun yerini hiçbir şey alamadı. Bugün burada Alman dostumuzun kişisel kütüphanesinin Üniversitemiz kütüphanesine hediye edilmesi üzerine toplandık. Aralarında sosyoloji, tarih, arkeoloji ve iktisat gibi birçok alanda kitapların bulunduğu 23 binin üzerinde orta ölçekli bir kütüphane diyebileceğimiz kitaplar, uzun bir yolculuktan sonra Üniversitemize ulaşmış oldu. Değerli bilim insanının eşi Renate Zickenheimer’e de çok teşekkür ediyoruz ve onu fahri hemşerimiz olarak kabul ediyoruz. Yapılan kitap bağışının Üniversite olarak kütüphane ve kitaplarla olan vizyonumuza katkı verecek bir çalışma olduğunu söylemek istiyorum. Akademisyen arkadaşlarımızın akademik ilişkilerini Üniversitemiz lehine yaptıkları bir dönüşüm ile kitaplar Üniversitemize kazandırılmış oldu.”dedi

Kitaplar MAKÜ Avşar Han içerisinde bulunan Merkez Kütüphane’de özel bir bölümde ilerleyen zamanlarda hizmete sunulacak.

korkmaz kitap


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur