Son Dakika
17 Haziran 2018 Pazar
doruk-reklam

Ak Parti, Susamlık Tepesi’ne otel yapılmasına karşı

10 Eylül 2017 Pazar, 12:07

Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı yazılı açıklamada bulunarak Susamlık Tepesi’ne izin verilen otel yapımına karşı olduğunu açıkladı.

AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı adına yapılan Susamlık açıklaması şöyle:

“CHP döneminde planlanarak yapılan ve AK Parti döneminde restorasyonu yapılıp Burdurlularımızın düzenli bir şekilde faydalandığı fakat son iki yıldır özellikle atıl tutularak harabe şekline sokulan Susamlık Tepesi şimdide katledilmek üzere 49 yıllığına yap-işlet-devret modeli ile otel yapılması için Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Meclis’inden AK Parti Meclis üyelerinin itirazına rağmen CHP Meclis üyelerinin desteği ile 06 Eylül 2017 tarihinde yapılan Meclis toplantısında yetkiyi aldı.

Tüm Burdurluların geçmiş hatıralarında yer alan halk arasındaki ‘Su Deposu’ tabiri ile adlandırılan, gelen misafirlerimizin güzel Burdurumuzu yüksekten izleme imkanı olan ve Burdurumuz ile özleşmiş tek yüksek mesirelik alanı da Otel ile betonlaşmaya teslim ederek vatandaşımızdan mesirelik alan kopartılacaktır.

Burdur’umuzun otel ihtiyacı için, belediyemizin elinde daha müsait ve mevcut farklı bölgelerde araziler ile çözme imkanı varken neden vatandaşımızın 2015 yılına kadar uzun zamandır faydalandığı bu mesirelik ağaçlık bölgede otel yapmak istenmektedir?

Otel için tahminen 300’e yakın ağaç kesilerek betonlaşmaya yol açmasını asla tasvip etmiyor, Burdur Belediyesine daha uygun bir bölgede otel yapmaya çağrıda bulunuyor ve Burdur kamuoyunun da bu konuda hassasiyet göstererek kayıtsız kalmamasını istiyoruz. Burdur kamuoyuna saygıyla duyururuz…”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur