Son Dakika
18 Şubat 2018 Pazar
doruk-reklam

Ayten’den Faki’nin eleştirilerine yanıt

23 Ağustos 2017 Çarşamba, 12:01

CHP Burdur İl Başkan Barış Ayten, yazılı olarak basın açıklamasında bulundu. Başkan Ayten, geçtiğimiz pazartesi günü Ak Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki’nin basın toplantısında Burdur Belediyesi’ne yönelik eleştirilerini sessiz kalmayarak yanıt verdi.

İŞTE BAŞKAN AYTEN AÇIKLAMALARI

AKP İl Başkanı Sayın Süleyman Faki tarafından Belediyemiz yönetimine dün bir dizi eleştiriler sıralanarak yerel bir gündem belirleme çabası içine girilmiştir.

Siyaset kültürümüz ve sosyal demokrat geleneklerimiz bakımından eleştirileri dinlemek anlamaya çalışmakla birlikte yapanlara da saygımızı korumayı bir kural olarak algılarız.

Dün Sayın Faki tarafından yöneltilen eleştirileri değerlendirdiğimizde, yapılan açıklamanın Burdur Halkı adına değil siyasette temel kazanma adına yapıldığını net olarak görüyoruz.

Burdur Belediyesinin Sosyal Demokrat anlayışla 40 aydır yürüttüğü hizmet anlayışı toplumun kılcal damarlarına dokunan, refahı öne çıkaran yenilikçi bir anlayıştır. Kentimizde yaşayan herkes tarafından yapılan hizmetler, her ne kadar bir kesim tarafından görülmek istenmese de büyük bir bölüm tarafından taktir edilmektedir. Yanlış yapılan yatırımlar neticesinde 2014’e 50 milyonun üzerinde borçla devraldığımız belediyemiz bugün Hizmet Kampüsü, Katlı Otopark, bitmek üzere olan düğün salonu ve sayısız hizmetin yanında 30 milyon TL de borç ödemiştir.

Sayın Faki geçmiş dönemde temellendirilmiş hizmetlerde doğan eksikliklerin belediyemizce giderilmediğinden dert yanmaktadır. Kendisine sorarım;

Burdur Belediyesinin önceki başkanı Sayın Akkaya döneminde yapımı başlayan ve uzun süre atıl konumda bırakılan, defalarca hükümet yetkilileri tarafından açılan Kültür Merkezi Sayın Özçelik’in kanaati ile İl Özel İdaresine protokol ile devredilmiştir. Aradan geçen bir yıllık zaman dilimi içinde neden bir çivi bile çakılmamıştır? Yatırımı yapan da, bugün yatırımın sorumluluğunu alan da AKP’li yöneticiler iken neden Kültür Merkezi bir ucube misali kaderine terk edilmiştir?

Otogarın yapımı sürecindeki eleştiri ve önerilerimizi dikkate almayan, ilimiz ihtiyaçlarına cevap veremeyen bu yapının mimarı AKP’li yerel yönetimin giderayak oy devşirme amacıyla yaptığı bir proje ilimize bir sorun yumağı olarak bırakılmıştır. Düzenlenmesinde harcanacak para en az 5 milyon TL gibi ciddi bir rakama tekabül etmektedir. Bu gün yaşanan sorunun temelini AKP’li yönetim anlayışıdır yani ben yaptım oldu bittidir. Her şeye rağmen ilimize yakışır vaziyete gelmesi için Belediyemiz tarafından otogar yapımına kaynak aranmaktadır.

Bayer Sokak ile ilgili olarak yapılan eleştirilere gelince, halkımızın sağduyusuna ihtiyacımız var. Belediyemiz Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile yeni bir trafik düzenlemesi yapmıştır. Zaman zaman sorunların yaşanmakta ise de Belediyemizce yapılan müdahalelerle düzeltilmektedir. Yeni bir düzenlemeye alışmak elbette kolay olmayacağı gibi beraberinde de bir takım sorunlarla karşılaşmak olağandır. Belediyemizin yapmış olduğu yeni trafik düzenlemesinde ısrarcı olması söz konusu değildir. Belediye Başkanımız ile yaptığım görüşmede kendisinin bu konu üzerinde daha hassas çalıştığını ve ortak aklın hakim kılınarak sürecin bileşenleriyle çözüme ulaştırılacağını ifade ettiğini de buradan belirtmek isterim. Değerli Hemşehrilerimizin hoşgörüsüne olan inancımız tamdır.

Son olarak belirtmek ve sormak isterim ki; geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabımdan yapmış olduğumu Burdur-Fetiye karayolu için yaşanan sıkıntılardan dolayı serzenişte bulunmuştum. Karayolları sorumluluğunda olan bu yolda yaşananların son bulması için başta Sayın Vali olmak üzere AKP’li milletvekilleri ve yine AKP’li yöneticileri sorumlu davranmaya davet etmiştim. Vatandaşlarımızdan aldığım teşekkürleri ve telefonları ilimizde bu sorunun ne kadar büyük yaşandığını da ortaya koymuştur.

Sayın Bayram Özçelik her ilimize gelişinde yapılan bu yol ile ilgili sorunların en kısa sürede biteceğini ifade etmektedir. Sayın Özçelik’in kısa süre anlayışı nedir? Neden aylardır bu yol tamamlanamadı? Neden tüm teçhizat ve yeterli eleman olmasına rağmen bu yol bitirilemiyor? Kocaman yolun ortasında kalan ve Vali Konağının önünde olan küçük döner kavşak Sayın Valinin itirazı ile mi orada kalmıştır? Her şeyden önemlisi müjde vermekten çok keyif alan Sayın Özçelik bu yol için neden sessiz kalmaktadır?

Sorunların olduğu doğrudur. Sorunların kaynağı AKP iktidarının beceriksiz bürokratik anlayışıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,gülev,birlik hibe danışmanlık,ozgur dogan,magazin 15,kanal burdur