Son Dakika
13 Aralık 2018 Perşembe
doruk-reklam

Başkan Ayten’den Müdür Bayram’a soru bombardımanı

17 Ekim 2017 Salı, 21:00

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Barış Ayten, Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın bir uygulaması hakkında sosyal medya hesabından sert bir dille tepki gösterdi.

İl Başkanı Ayten, İl Milli Eğitim Müdürü Bayram’ın Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye uymadığını iddia etti.

***

Ayten, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı;

Burdur Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram efendi kural tanımaz hukuk bilmez uygulamalara devam ediyor. Kamuoyuna, Sayın Valimize, Savcılara ve kendi hükümetinin genelgesini tanımayan skandallar kralı bu adamı ilimizde tutmakta ısrarcı olan AKP’nin milletvekillerine sunuyorum!

Milli Eğitim Bakanlığının ekte resmini sunduğum genelgesi olmasına rağmen, Tüm illerimizde okullarda sinema ve tiyatro gibi sosyal etkinlikler ihaleleri durdurulup ÜCRETLİ etkinlikler iptal edilmişken bu adam hangi cüretle bu etkinliklerin ÜCRETLİ yaptırılmasına izin veriyor!

Ey Mahmut Bayram; sen bu genelgeden sonra son bir ay içinde iki ayrı okulda bu iki etkinliğe izin verdin mi vermedin mi?

Burdur Milli Eğitim Müdürlüğüne bu sosyal etkinlik için müracaat eden firmalara genelge var diyerek onları gönderdin mi göndermedin mi?

Bu film gösterimlerini genelgeye rağmen nasıl yatırıyorsun, ihalesiz kime pasliyorsun, alınan paralar nereye gidiyor?

Dün hangi okulumuzda 5 tl karşılığı planlanan ve afişi asılan gösterin neden iptal edildi, 19 Ekimde hangi okulda öğrenci başına 4 tl karşılığında bu yasak tekrar delinecek?

Mahmut Bayramın bu sorulara cevabını bekliyorum!

Bu kanunsuzlukları ilan ediyorken davet etmeleri halinde Sayın vali ve savcılara daha detaylı belgeleriyle sunum yapmaya da hazırım!

***

İl Başkanı Ayten, İl Milli Eğitim Müdürü Bayram’ın genelgeye uymadığına ithafen Cumhuriyet İlkokulunda 19.10.2017 tarihinde 4 TL karşılığında gerçekleştirilecek olan tiyatro gösterisini kanıt olarak gösterdi.

Konuyla ilgili Burdur Valiliğinin ne gibi bir konum alacağı merakla bekleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon