Son Dakika
14 Aralık 2018 Cuma
doruk-reklam

Başkan Ercengiz’den Milletvekili Özçelik’e yanıt

05 Kasım 2017 Pazar, 12:46

Yeni hastane yeri konusunda polemikler sürüyor.

1 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşen Burdur Belediye Meclisi toplantısında yeni hastane yeri konusunda Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP’li Belediye Meclisi Üyeleri ve MHP’li Belediye Meclisi üyelerinin “ÇEKİMSER” oylarıyla imar değişikliği gerçekleşmemiş ve yeni hastane yeri konusunda yeni bir sürece girilmişti.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki’nin basın açıklamasının ardından sessizliğini bozarak meclis kararını  “Hangi akla hizmet ediliyor anlam veremiyorum.Tam bir akıl tutulması” ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirmişti.

Milletvekili Özçelik’in basın açıklamasının ardından twitter adresinden yanıt veren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Nasıl olsa yapacaksan niye bize sordun o zaman vekilim!! Daha önce de sorup yapma denileni yaptığın havuzda ördek mi yüzdüreceksin :)) Bu konu ile ilgili tüm çekincelerimizi Meclis üyesi arkadaşlarınıza anlattık. 1 sene içerisinde boşaltılacak olan cezaevi yerine planlama yapıp hastaneyi kent merkezinde tutalım. Ben yaptım oldu mantığıyla değil ortak akılla yapalım. Basın üzerinden değil buyurun gelin bu işleri bizi de yok saymadan konuşalım. Biz yatırıma karlı olan değil akıllı yatırım yapılmasının Tarafıyız. Vatandaşın bizden beklediği de bu.. Her şey siyasetten ibaret değil yaptığımız işin vebali yok mu? Saygılarımla…Hatta buyrun vatandaşımıza soralım. Hodri meydan.” Dedi.

BAŞKAN ERCENGİZ DAHA ÖNCEDEN DE REFERANDUMU GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Ağustos 2015 tarihinde Akdeniz Belediyeler Birliği’nin düzenlediği Bosna Hersek gezisi dolayısıyla yurt dışında bulunan ve twitter hesabından açıklamada bulunan Başkan Ercengiz; ”Burdur’a dönünce halka sorup referandum yapacağım çok da sorun değil” şeklinde tweet atmıştı. Bu konunun konuşulması üzerine Başkan Ercengiz; ”Refarandum konusuna gelince, bir şeyi refarandum yapabilmek için mutlaka bunu tanımak ve denemek gerekir. Biz ön görülen süre bunun için yaklaşık 3-5 haftada denenecektir. Bu konudan sonra eğer halkımızda bu konuda yoğun bir talep gelecekse biz bu konu ile ilgili gerekli düzenlemeleri yapacağız” demişti ama referandum uygulanmamıştı.

Milletvekili Özçelik’ten yeni hastane yeri açıklamasını okumak için tıklayınız

Başkan Ercengiz’in twitter adresinden yeni hastane konusunda Milletvekili Özçelik’e cevaben attığı tweetler şöyle:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon