Son Dakika
16 Kasım 2018 Cuma
doruk-reklam

Başkan Ercengiz’den su deposu inşaatına inceleme

30 Kasım 2017 Perşembe, 09:40

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in önem verdiği projelerin başında gelen nitelikli içme suyu projesi hızla devam ediyor.

Devlet Su İşleri’nin ihale ettiği ve Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın “Burdur’un içme suyu sorunu 2053’e kadar çözüldü” şeklinde ifade ettiği projenin inşaatı sürüyor. (Haberi için tıkayınız)

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say ile birlikte 10 bin metreküplük depo ve isale hattı çalışmalarını yerinde inceledi. Proje kapsamında Gökpınar Mevkii’nde sondaj çalışmaları, 500 metreküplük su deposu ve terfi istasyonu ile isale hattı ve 10 bin metreküplük su deposu yapımı hızla devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ercengiz, Burdur’a nitelikli içme suyuna kavuşması için Gökpınar Mevkiinde DSİ ile ortak başlattıkları çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Başkan Ercengiz, “Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu ziyareti ile başlattığımız süreçte belli bir yol kat ettik. Devlet Su İşleri ile birlikte yürüttüğümüz projede Burdur Belediyesine ait 10 Bin metreküplük su deposu yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanacak. Arıtma yumuşatma tesisi, isale hattı ve sondajların yenilenmesiyle birlikte söz verdiğimiz gibi nitelikli içme suyuna kavuşacağız. Proje ile Burdur’umuzun hem nitelikli içme suyunun hem de arıza durumlarında bize yetersiz olan su deposunun güçlendirilerek vatandaşımızın susuz kalmasının önüne geçeceğiz. Burdur’umuza hayırlı olsun” dedi.

Yorum

  1. Burdurlu

    11/30/2017 at 11:50

    Herşeyini Dsi nin yaptığı projenin neyini inceliyorsun.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon