Son Dakika
20 Mayıs 2018 Pazar
doruk-reklam

Rektör Korkmaz, “Yer bulamazsanız üniversitemizde bize size yer gösteririz”

24 Ağustos 2016 Çarşamba, 09:32

ÖZEL HABER: ÖZGÜR DOĞAN

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, yardımcıları ve danışmanlarıyla birlikte Burdur basınına ” MAKÜ Stratejik Vizyon Belgesi 2017-2021″ adı altında bir sunum gerçekleştirdi.

Gerçekleşen sunumun ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rektör Korkmaz samimi cevaplar verdi.

Burdurweb Genel Yayın Yönetmeni Özgür Doğan, Rektör Korkmaz’a “Burdur Devlet Hastanesi’nin yeni yapılacak kompleksi için yer bulma konusunda gelinen noktada meydana gelen çıkmaz nedeniyle İstiklal Yerleşkesi’nde kampüs alanında yer gösterilme konusunda ne düşünüyorsunuz?” şeklinde soru sordu. Doğan, sorusunun öncesinde üniversite alanlarında yapılacak hastanenin tıp fakültesi ihtiyacını ortadan kaldıracağını, sağlık birimleri alanlarında okuyan öğrenciler için çalışma ve staj ortamı oluşturacağını, halk ile üniversite arasında bütünleşmenin daha da kolaylaşacağını belirtti. Doğan, ayrıca hafta sonunda Kıbrıs gezisindeki ziyarette Yakın Doğu Üniversitesi’nin kampüs alanını incelediklerini, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile benzer coğrafi yapıya sahip olduğunu ve bu bağlamda gerçekleşecek çalışmalar ile iyi bir kompozisyona sahip olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin kampüs alanına 5-10 sene içerisinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin de benzeyebileceğini belirtti.

“Böyle bir şey olursa ona biz hayır demeyiz”

Bir kaç yatırım programının belirlenmesinin ardından yerleşkede peyzaj ve yeşillendirme çalışmalarının başlayacağını belirten Rektör Korkmaz, “Burayı inşaat görüntüsünden hızla çıkaracağız” dedi.  Hastaneye yer gösterme konusunda o tartışmaya katılmak istemediklerini belirten Rektör Korkmaz, “Ben daha önce de söyledim. Yer bulamazsanız üniversitemizde bize size yer gösteririz dedik. Şimdi bu kadar söyleyeyim. Daha fazlasına girmiyoruz. Üniversite içerisinde bir devlet hastanesi olursa bizim tıp fakültesi açmamız sıradan bir iş haline gelir. Tıp fakültesinde araştırma hastanesi olmak zorunda değil. Devlet hastanesiyle eğitiminizi sürdürebilirsiniz. Yani böyle bir şey olursa ona biz hayır demeyiz. Ancak buradaki ana sorun üniversitenin şehre olan uzaklığı ile ilgili bir sıkıntı var. Bir tartışma oradan yürüyor. Bizim çok fazla yüklenmeme sebebimiz o. Çünkü vatandaşın her gün gitmesi gelmesi. Şu aşama Burdur Devlet Hastanesi’nin yer tartışmasına çok girmek istemiyoruz ama derlerse bize yer gösterin bizim göstereceğimiz bir yer olur. Bu işin başka bir tarafı” dedi.

 

Yorum

  1. Kemal ARSLAN-Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı

    08/24/2016 at 10:48

    Teşekkürler Hoca !
    Hastaneler halkın ihtiyaç anında elini uzattığında ulaşabileceği yerlerde yapılandırılmalıdır.Burdur Halkı hastanenin mevcut yerinde yapılandırılmasına karar vermiştir, hastane yerini rant kapısı görenlerin kaşıdığı bu konuda yetkilileri dikkatli davranmaya çağırıyoruz.
    Burdur Sivil Toplum Platformu


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur