Son Dakika
16 Aralık 2018 Pazar
doruk-reklam

Bucak Belediyesi’nden dev yatırım hamlesi

08 Mart 2018 Perşembe, 11:45

Bucak Belediyesinden dev bir yatırım hamlesi daha geliyor.Kum,çakıl Ocağı, Beton Santrali ve parke bordür imalatı tesisleri yapımı için hazırlıklara başlandı. Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül, Belpaş yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Necmi Erk Katran Dağı Kuyucak mevkiindeki kum,çakıl ocağı sahasında incelemelerde bulundular.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin “ Belediyemizin alt yapı uygulamalarında en fazla ihtiyaç duyulan hammadde kum ve çakıl ihtiyacı olarak görünüyor. İlçemiz Katran Dağı Kuyucak mevkiinde Belediyemiz adına ruhsatlı taş ocağımız var. Aynı zamanda bu bölgede işletme kurulabilmesi için Belpaş Şirketimize ait arazimizde bulunuyor. Biz taş ocağını faaliyete geçirerek kum, çakıl üretmeyi, buna bağlı olarak beton santrali ve bordür, parke imalatı yapmayı da planlıyoruz. Burada bu şekilde büyük bir işletmenin kurulması için şartlar oluşmuş durumda. Bucak Belediyesi olarak böyle büyük bir yatırımı tam olarak faaliyete geçirmek belirli bir süreç alsa da, tam olarak faaliyete geçtiği zaman Belediyemiz alt yapı ve üst yapı hizmetlerinde kullandığımız kum, çakıl, beton, parke ve bordürleri bu işletmemizden karşılayacak ve daha az maliyetle daha fazla hizmet yapılabileceğiz. Ayrıca bu çevrede böyle bir işletmeye ihtiyaç duyulduğu da yaptığımız piyasa araştırmalarından anlaşılıyor. Bu İşletme tesisi Belediyemizin ihtiyaçlarını karşıladığı gibi ayrıca da bir gelir kaynağı sağlayacaktır.” dedi.

Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül “İlçemiz Cami Mahallesi Kuyucak Mevkii Katrandağı boğazında bulunan Belediyemize ait ruhsatlı taş ocağında incelemelerde bulunuyoruz.Bu bölgede Belediye Şirketimiz Belpaş’ın da 16,6 dekar arazisi bulunuyor. Buraya Belediyemiz ve Belediye Şirketimiz Belpaş tarafından kum,çakıl ocağının açılması ile ilgili çalışmalar başladı. Bu taş ocağı ve arazi üzerine taş kırma tesisi konkasör ve diğer ekipmanları kurularak Belediyemizin kum, çakıl ihtiyacı karşılanacaktır. Bordür ve parke üretimi ve beton santrali kurulması planlanıyor. Burada kurmayı planladığımız tesisin kapasitesini yüksek tutarak Belediyemizin ihtiyacını karşıladığı gibi diğer çevre kurum ve kuruluşlarında ihtiyacını karşılamasını planlıyoruz. Biz siyasetçiler olarak, idarecilerimizle birlikte Bucak ilçemize ve halkımıza hizmet edebilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Bucak ilçemiz için yapılacak olan tüm hizmetlere öncülük yapar, her hizmette taşın altına ellerimizi de koyarız, taş ocağını da açarız, taşı alır kum, çakıl, parke yapar, Bucak’ımızın yollarına, halkımıza hizmet için sereriz.Biz Bucak ve Bucak halkımıza hizmet için varız.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon