Son Dakika
18 Haziran 2018 Pazartesi
doruk-reklam

Bucak’ta park sorunu ve trafik sıkışıklığına çözüm

13 Eylül 2017 Çarşamba, 13:58

Bucak Oğuzhan Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde yaşanan park sıkıntısına Bucak Belediyesi tarafından çizgili çözüm getirildi.

Her geçen gün artan araç sayısı nedeniyle ilçe genelinde yaşanan park sıkıntısını çözmek için çalışmalara devam eden Bucak Belediyesi, Oğuzhan Mahallesi’nde bulunan Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde yol kenarında park edilecek alanları boyayarak, araçların sadece boyalı alanlarda park yapalabileceğini duyurdu. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkanvekili, Kaymakam Yalçın Sezgin “Bucak’ta yaşanan park sorununu ve ana arterlerdeki trafik sıkışıklığını çözüme kavuşturmak istiyoruz. Ana arterlerde, gelişi güzel yapılan araç parkları trafik akışını kısıtlıyor ve bu yüzden de sık sık araç kuyrukları meydana geliyordu. Yeni uygulama ile birlikte araçların park yapabilecekleri alanlar boyanarak belirledi”dedi.

Park alanları dışına yapılan araç parkların cezai işleme tutulacağını da ifade eden Başkanvekili Sezgin, vatandaşları kurallara uymaya ve park konusunda gerekli uyarılara dikkat etmeye davet etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur