Son Dakika
16 Kasım 2018 Cuma
doruk-reklam

Burdur Belediyesi’den, engelli vatandaşlara uygun ulaşım düzenlemesi

04 Aralık 2017 Pazartesi, 09:25

Engelli vatandaşların ulaşılabilirliğine uygun olması nedeniyle ‘Erişilebilirlik Uygunluk Belgesi’ bulanan Burdur Belediyesi, engelli ve yaşlı vatandaşların yaşamlarını kolaylıkla sürdürebilmeleri için gerekli tüm düzenlemeleri yapmaya devam ediyor.

Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından denetlenen 600 kamu binası arasından Erişilebilirlik Uygunluk Belgesi alan Burdur Belediyesi, engelli ve yaşlı vatandaşlar için kent genelinde çalışmalarını sürdürüyor.

Burdur Belediyesi tarafından engelli ve yaşlı vatandaşların yaşamlarını kolaylıkla sürdürebilmekleri amacıyla engelli yönetmeliğine uygun olarak bugüne kadar 56 bin metrekare kaldırım ve yürüyüş yolu yapıldı.

Öncelik engelli vatandaşların

Engelli vatandaşlardan gelen taleplere önem veren Burdur Belediyesi gerekli düzeltmeleri kısa zaman içerisinde tamamlıyor. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile görüşerek kent genelinde engelli vatandaşların yaşadıkları sorunları gönüllü olarak tespit eden Ali Bozca, aksaklıkları tek tek tespit ediyor.

Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Meclis Başkanı Naile Özkan ve engelli Ali Bozca ulaşım konusunda aksaklıkları tespit ederek Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say’a iletti. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in talimatıyla aksaklıklar kısa süre içerisinde giderildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon