Son Dakika
16 Kasım 2018 Cuma
doruk-reklam

Burdur Eczacı Odası’ndan hastane yeri çıkışı

21 Kasım 2017 Salı, 14:07

54. Bölge Burdur Eczacı Odası Eczacıları hastane yeri konusunda yazılı açıklamada bulundu.

Acil yolunun kapanmasında sessiz kalan ve açıklamada bulunmayan Burdur Eczacı Odası, hastane yeri konusunda geç de olsa müdahil oldu.

Yazılı açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

54. Bölge Burdur Eczacı Odası Eczacıları olarak;

İlimiz gündeminde olan hastane yerinin değiştirilmesi ile ilgili aşağıdaki hususları kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı duyuyoruz.

Yönetim Kurulu olarak öncelikle sayın Valimizi, Belediye Başkanımızı, İl Sağlık Müdürümüzü ve Devlet Hastanesi Başhekimimizi ziyaret ederek konu hakkında bilgi aldık ve
görüşlerimizi paylaştık.

Milletvekilimiz Sayın Bayram Özçelik’ten randevu istedik ancak kendisi ile görüşülemedi.

Üyelerimiz ile yapmış olduğumuz toplantı sonucunda da;

–İlimize yeni ve modern bir hastanenin yapılması ihtiyaçtır. Ancak seçilen yer konusunda endişelerimiz vardır.

–Planlanan hastane yerinin şehir merkezinden uzak olması, hastane hizmetlerinden toplu taşıma ve benzeri yollarla faydalanan düşük ve orta gelirli vatandaşların ulaşımlarında ciddi
bir sorun teşkil edecektir. Bunun örneğini geçtiğimiz yıllarda Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yaşadık ve halen de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde yaşamaktayız.

–Hastanenin şu anki planlanan bölgeye yapılması şehir merkezinde kayda değer alanların atıl durumda bırakılmasına, vatandaş nezdinde alışılagelmiş sağlık hizmetinin değiştirilmesine,
mevcut hastanenin yarattığı ekonomik hareketlilikten geçimini sağlayan bölge esnafının ve buna bağlı istihdamın yok olmasına sebep olacaktır.

— Bu bölgenin ulaşım noktasında alternatiflerinin olmaması ve mecburen araçla ulaşımın sağlanabilecek olması trafik sorunu yaratacaktır.
Aynı sebepler il merkezinde yaşanacak olan acil vakaların tedavi hizmetlerine erişimini de zorlaştıracaktır.

–Hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılayacak iş yerlerinin yapılması için yeterli alan bulunmamaktadır. Yeni yapılacak binaların ranta dönüşme ihtimali yüksektir.
Bunun örnekleri Bucak ilçemiz, Isparta ve Muğla gibi illerde şu anda yaşanmaktadır.

Yukarıda belirtilen hususlarla birlikte, Burdur halkının da menfaatlerini göz önüne alınarak yapılması planlanan değişikliğin tekrar değerlendirilmesini talep ediyoruz.

Tüm bu kaygıları yaşadığımız bir dönemde; kendi aramızda mesleki sorunlarımızı tartıştığımız, tüm meslektaşlarımızın kayıtlı olduğu sosyal medya grubunda yapılan paylaşımlarımız sırasında odamız üyesi olan Burdur Belediye Başkanımız Sayın Eczacı Ali Orkun Ercengiz’in yapmış olduğu toplumsal hassasiyetini içeren paylaşımına hak veriyoruz, basına servis edilmesini etik bulmuyor ve esefle kınıyoruz.

Yorum

  1. firdevsi arslan

    11/21/2017 at 22:30

    BEN ONA BUNA BİLMEM AMMAAA BEN ŞUNU İYİ BİLİRİMKİ BURDURA BAĞLI ON İLÇEDEN YEDİ TANE İLÇESİNİN GÖL KENARI İSTİKAMETİNDE OLDUĞUDA GÖZ ARDI EDİLMEMELİDİR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon