Son Dakika
26 Nisan 2018 Perşembe
doruk-reklam

Burdur, Sarıkamış Şehitlerini Andı

09 Ocak 2017 Pazartesi, 07:52

102 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak vatanları uğrunda Şehit düşen Askerlerimiz için “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” düzenlendi. Dev Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri eşliğinde, ellerinde bayraklarıyla Şehitliğe kadar yürüyen protokol, vatandaşlar ve öğrenciler, yürüyüşe destek vererek Burdur’un Sarıkamış Şehitlerini unutmadığını ortaya koydular.

Demokrasi ve Özgürlük Meydanından başlayıp Şehitlikte son bulan yürüyüşe Vali Yılmaz başta olmak üzere Garnizon ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, AK Parti İl Başkanı Süleyman Faki, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, daire müdürleri, şehit aileleri, gaziler, emniyet ve askeri personel, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşün sonunda şehitlikte program düzenlendi. Törende Sarıkamış Şehitleri ve vatan uğruna canını feda eden tüm Şehitlerimiz için Saygı Duruşunda bulunularak hemen akabinde İstiklal Marşımız okundu. Ardından İl Müftülüğü personeli tarafından Kur’an-ı Kerim okunarak, dua yapıldı. Programın son bölümünde yürüyüşe katılanlara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çorba ikram edildi.


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur