Son Dakika
16 Aralık 2018 Pazar
doruk-reklam

Burdur, şeker fabrikasının satılmaması için ses verdi

06 Mart 2018 Salı, 17:54

CHP Burdur İl Başkanlığınca Burdur Şeker Fabrikası’nın özelleştirilme sürecine karşı çıkmak amacıyla miting düzenlendi.

Özelleştirme kapsamında Burdur Şeker Fabrikası önündeki eski adı ‘Şeker Meydanı’ olan Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda ‘Şeker fabrikamız satılamaz’ sloganıyla miting düzenlendi.

Mitinge, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Isparta Milletvekili İrfan Bakır, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan ile Burdur Şeker Fabrikası çalışanları ve vatandaş katıldı.

Mitinge katılanlar Türk bayraklarının yanı sıra ‘Fabrikama dokunma’, ‘Her fabrika bir kaledir’ ve ‘Pancardan elini çek’ yazılı dövizler taşıdı.

Mitingde sırasıyla CHP Burdur İl Başkanı Osman Gök, Burdur Şeker-İş Sen Başkanı Mustafa Onay, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Milletvekili Mehmet Göker ve CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba konuşmada bulundu.

Mitinge bazı sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra İYİ Parti, Saadet Partisi, Vatan Partisi, Genç Parti il başkanlıkları da destek verdi.

İŞTE MİTİNG’DEN ÖNEMLİ ANLAR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon