Son Dakika
18 Haziran 2018 Pazartesi
doruk-reklam

Burdur Valiliği’nden öğrenci velilerine uyarı

08 Eylül 2017 Cuma, 17:29

Milli Eğitim Bakanlığı’nın merkezi yerleştirme sisteminden memnun olmayan, çocuklarının farklı bir okula gitmesini isteyen ve adreslerini farklı göstererek istedikleri okula kayıt yaptırmak isteyen velilere, ağır para cezası uygulanacak.

Burdur Valiliği tarafından yapılan duyuruda yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde çocuklarını farklı okullara kayıt ettirebilmek için sanal olarak adres kaydını değiştiren veliler, Nüfus Müdürlüğü tarafından sıkı takibe alındığı bildirildi.

Yeni eğitim dönemi başlamadan, yanlış adresle okullara kayıt yaptıran veliler için cezai işlem uygulanacağını duyuran Burdur Valiliği, konu ile ilgili uyarı yazıları da astı. Asılan uyarı yazısında, “Okul kaydı için başka adres beyan edenlere, araştırma sonucuna göre 963 TL idari para cezası uygulanacaktır” denildi.

Yapılan duyuruda “Gerek MERNİS kayıt sisteminden, gerekse ilgili yönetmelik hükümleri gereği, yapılacak olan yeni eğitim öğretim yılı öğrenci kayıtlarının “en iyi okul öğrencinin evine en yakın okul düsturundan yola çıkılarak” her velinin çocuğunu evine en yakın okula göndermesi arzumuzdur.
Velilerden istirhamımız kendi oturdukları asıl adreslerinin dışında, gerçek dışı beyanda bulunarak başka yerlere adres taşımak suretiyle çocuklarını başka okullara taşıma isteğinden vazgeçmeleridir. Bu konu Valiliğimiz tarafından titizlikle takip edilerek gerek kolluk kuvvetleri, gerekse Milli Eğitim ve okul yöneticileri vasıtasıyla gerekli araştırmalar yaptırılarak, gerçek dışı beyanda bulunanlar hakkında gerekli idari işlemler yapılacaktır.

Ayrıca bu yolla çocuklarının okul kayıtlarını değiştirenlerin, kayıt işlemleri iptal edilerek asıl ikamet adreslerini kapsayan okullara öğrencilerin kayıtları aktarılacaktır. Yine kendi kayıt bölgesi dışındaki başka okullara öğrenci taşıyan servis araçlarına müsaade edilmeyecektir” ifadeleri kullanıldı.

Yorum

  1. Gulnur

    09/09/2017 at 00:20

    O zaman sizde istediğimiz okula gtmemizi yasaklamayın ne bu zorluklar Türkiye de anlamış değilim

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur