bahcesehir koleji-yeni1
Son Dakika
26 Kasım 2015 Perşembe
  
 

Burdur’a Süt Fabrikası Kuruluyor

14 Mayıs 2013 Salı, 15:57

KÖY-KOOP SÜT FABRİKASI KURUYOR

Köy-Koop Başkanı Yakup Yuldız, genel kurulda müjdeyi verdi.

yakup yıldız

 

TKDK tarafından desteklenen proje ile Akkaya Köyüne Süt İşleme fabrikası kurulucak. Genel Kurulda bilgi veren Köy-Koop Başkanı Yakup Yıldız, ‘bize nasip olmasa bile bizden sonrakiler projeyi tamamlar’ dedi.

14.400 metrekare arsa üzerine inşa edilecek Süt İşleme ve toplama fabrikasının 3 milyon 680 bin tl ye mal olacağını belirten Yıldız, gerekli olan tüm izinlerin alındını belirtti. Yıldız, ‘2010 yılı Temmuz ayında Akyaka köyümüzde bulunan 14.400 m2 arsayı 80 bin TL’ye satın aldık. Bununla ilgili çalışmalara başladık.

14 kuruluştan gerekli izinleri alarak 2011 yılı Kasım ayında inşaat ruhsatımızı aldık. Önceleri Süt Toplama Merkezi olarak düşünmüştük. Süt Toplama Merkezi’ne gelen sütler sağlıklı olursa, bunu firmaya satarsınız. Kırık bir süt gelirse bunu da düşük fiyatla satarsınız. Bu yüzden o bölgeye Süt Fabrikası yapmayı düşündük, gerekli çalışmaları yapıp, projelerini hazırladık. TKDK’dan süt üreten işletme olarak destek aldık. Bu çalışmamızın en az %50’si hibe desteği alacak. Bu projeyle oluşacak süt fabrikasının akla gelebilecek her şeyi 3 Milyon 680 Bin TL. Bunun yarısı hibe desteği alacak, diğer yarısını ise kredi çekeceğiz.” dedi

türk porno

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidirBurdur Medya,Burdur Web Tasarım,özgür doğan,burdur ceviz ezmesi,servet yılmaz
bimtaş, tekeli mühendislik,burdur