Son Dakika
12 Temmuz 2018 Perşembe
doruk-reklam

Burdur’da 33 güvenlik görevlisi işe alınacak

11 Ekim 2017 Çarşamba, 11:46

Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek, TYP çalışmaları kapsamında Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 33 güvenlik görevlisinin alınacağını belirtti.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Burdur geneline İşkurdan Toplum Yararına program (TYP) çerçevesinde 33 Kişi okullarda hazirana kadar çalışmak üzere GÜVENLİKÇİ belirlendi. İlçelerdeki okullarımızda dahil müracaatlar ilandan sonra Olacak. Hayırlı olsun. İŞKUR-MEB Okullarda güvenlik görevlisi şartları: 25-45 yaş, en az lise mezunu, cinsiyet şartı yok. Pazartesi müracaatlar alınmaya başlanacak.Proje 30 Haziran 2018 tarihinde bitecek.” Dedi.

15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Anayasa Komisyonu Başkanvekili, AK Parti Burdur Milletvekili Petek, “İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 33 güvenlik görevlisi alınacaktır. Toplum Yararına Programda (TYP) çalışmak üzere başvuracak olan katılımcılar en az Lise Mezunu olacak olup, 25-45 yaşları arasında güvenlik sertifikası olanlar işkur müdürlüğüne başvurabileceklerdir. Başvurular en yakın zamanda başlayacaktır.” diye konuştu.

Bayram Özçelik:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,türkmen mühendislik,ormak tarım,kanal burdur