Son Dakika
21 Mayıs 2018 Pazartesi
doruk-reklam

Burdurlu Gazeteciler eserlerini sergiledi

06 Ocak 2017 Cuma, 17:56

Burdur Gazeteciler Cemiyeti tarafından, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle, cemiyet üyesi yerel ve yaygın basında çalışan gazetecilerin çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi düzenlendi.

İstasyon Caddesinde düzenlenen serginin açılışına Vali Şerif Yılmaz başta olmak üzere, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Serginin açılışı öncesi Cemiyet Başkanı Tuncel ve Vali Şerif Yılmaz bir konuşma gerçekleştirdi.

Vali Şerif Yılmaz yaptığı konuşmasında Çalışan Gazetecilerin gününü tebrik ederek; “Verilen bir mücadelenin sonucunda alınan bir gün. Aynı gün bizim açımızdan da anlamlı bir gün olan idareciler günüdür. O da idarecilerin belli hakları alması adına yapmış oldukları bir eylem sonucunda kabul edilen bir gündür. Hem idareci arkadaşlarımızın hem de çalışan gazetecilerimizin gününü tebrik ediyorum” dedi.

Vali Yılmaz, “Etkinliğin sokakta yapılması sokakta çalışan arkadaşlarımızın, çalıştıkları mekanda, çekmiş oldukları fotoğrafları vatandaşlarımızla paylaşmaları açısından da çok önemli ve değerli farkındalığı ortaya çıkarmak açısından da güzel bir düşünce. Ben tüm arkadaşlarımıza, mesai arkadaşı olarak değerlendiriyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum. İnşallah yaptıkları bu çalışmalar hem insanımıza, hem ülkemize, hem devletimize hayırlı olur. Bundan sonraki çalışmalarında da aynı duygu düşüncelerle çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel yaptığı konuşmasında; ülkemiz basın tarihinde, bansın mensuplarının kutladıkları iki özel günleri olduğunu bunlardan ilki sansürün kaldırıldığı gün 24 Temmuz Basın Bayramı, ikincisi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olduğunu belirtti. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününün özel bir anlamının olduğunu dile getiren Başkan Tuncel, 1961 yılında gazetecilerin yasal haklarının kazanılmasından sonra İstanbul’da 9 gazete patronu üç gün boykot kararı aldığını söyledi. Bunun üzerine basın mensupları meslek azmini göstererek üç gün boyunca basın gazetesi çıkararak bu boykotu kırdıklarını belirten Başkan Tuncel, 10 Ocak tarihi Çalışan Gazeteciler Günü olarak 1961 yılından beri kutlanmakta olduğunu belirtti. Başkan Tuncel, “Bizde sahadaki çalışan arkadaşlarımızı onurlandırmak için ilk defa fotoğraf sergisi açıyoruz. İstasyon Caddesi bilindiği üzere şehrimizin gözde bir mekanı, bu bölgenin daha güçlü bir kimlik kazanması için sokak sergisi geleneğini de başlatmak istiyoruz. Umarım diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olur” dedi.

Vali Yılmaz ve protokol üyeleri daha sonra kurdeleyi keserek 15 basın mensubu tarafından çekilen 35 fotoğraftan oluşan serginin açılışı gerçekleşti. Gazeteciler Cemiyet Başkanı Tuncel, Vali Yılmaz’a sergiyi gezdirerek fotoğraflar hakkında bilgi verdi.

BURDURWEB’TEN GAZETECİ ÖZGÜR DOĞAN’IN SERGİDEKİ ESERİ

BURDURWEB’TEN GAZETECİ MEHMET CAN DOĞAN’IN SERGİDEKİ ESERİ


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur