Son Dakika
16 Aralık 2018 Pazar
doruk-reklam

CHP, Burdur Şeker Fabrikasının özelleştirilmesine karşı

21 Şubat 2018 Çarşamba, 12:58

CHP Burdur İl Başkanı Osman Gök, CHP Milletvekili Mehmet Göker ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile birlikte parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Özelleştirilmesi gündemde olan Burdur Şeker Fabrikası için açıklamada bulunan CHP, özelleştirmeye karşı olduklarını vurgulayarak nedenlerini sıraladı.

İŞTE BAŞKAN GÖK, MİLLETVEKİLİ GÖKER VE BAŞKAN ERCENGİZ’İN AÇIKLAMALARI

Son yıllarda belli belirsiz aralıklarla gündeme gelen ancak hükümet tarafından ötelenen Şeker Fabrikalarının özelleştirilme sürecinde sona gelinmiş ve Burdur Şeker Fabrikası da bundan nasibini almıştır.

Burdur’ un hemen hemen tüm köyleri fabrikamız vasıtasıyla dolaylı ya da doğrudan gelir elde etmekte, tarlaya ekiminden fabrikaya dökülene, fabrika çıkışından sofraya gelene kadar bir silsile halinde yurttaşlarımızın geçimini Sağlamaktadır.

Her konuşmalarında “Milli” Ve “Yerli” kavramlarını ağızlarından düşürmeyen halkımızın milli ve vicdani duygularının üzerinden prim yapmaya çalışan iktidar partisinin yetkilileri bu süreçte sus pus olmuş, maalesef lal kesilmişlerdir.

Daha dün özelleştirilen Tekel’ in, Paşabahçe’nin, Seka’nın durumu ortadayken, nasıl ranta kurban edilip paramparça edildiği su götürmez bir gerçek iken üzülerek belirtmek isterim ki belediyemiz bünyesine alınan bir araç iktidar partisi yetkililerini Şeker Fabrikamızın özelleştirilmesinden daha fazla rahatsız etmiş, bir yurttaş ve bir Burdurlu hassasiyetinin tamamen dışında refleksler göstermeye itmiştir. Burdur Belediyesi’ nin güçlenmesi, gelişmesi ve ekonomik olarak büyümesi, samimi bir vicdan sahibi ve Burdurlu kent bilinci olan kimi rahatsız edebilir? Bugün Burdur’ un olan yarın da Burdur’ da kalsın diye mücadele etmek var iken bu kaçamak siyasetin bedelini kim ödeyecek?

Şeker Fabrikası gibi bir servet herkesin siyasi geleceğinden büyüktür. Bugün bu özelleştirmeye verilen onay, yarının rantına ve yağmasına verilen onaydır.

Çiftçinin, işçinin, Burdurlunun hakkını, hukukunu yedirmeyeceğiz.

Bu bağlamda Burdur’un bütün Stk’larını bu memlekete gönül vermiş, vicdanı ve aklıyla hareket eden tüm siyasi partileri, meslek kuruluşlarını ve halkımızı birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.

Yorum

 1. Kemal Arslan

  02/22/2018 at 19:58

  HALKIMIZA……
  GEÇMİŞİ UNUTMA,
  YENİ TUZAKLARA ALDANMA !
  Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun ERCENGİZ bu gün yaptığı açıklamada “..Ha illa da satılacaksa bu fabrika bize bir kolaylık yapsınlar, Burdur halkına, bize bıraksınlar biz bu işi örgütleyelim. Biz maliyeti neyse o maliyetin bedelini Burdur halkı olarak toplayalım. Burdur halkının fabrikası olarak bu fabrika Burdur’da kalsın…” buyurmuştur.

  Bu söylemler Şeker Fabrikasının özelleştirilmesini istemeyen halkın tepkisini egale etme girişimleri ve özelleştirmenin yapılabilmesi için kurulmuş bir tuzak, halkı kandırma operasyoudur.

  Bu kandırmayı Burdur Et Balık Kurumu özelleştirmesinde yaşadık, Burdur halkı adına devletin malı olan Et Kombinası, bu gün kişiler eline geçmiştir. Bir şahıs varlığı haline dönüşen Et Balık Kurumunun bu gün kamusal bir hizmet verdiğini söyleyebiliyorsanız buyrun satın, söndürün Burdur’un tüten tek bacasını !

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon