Son Dakika
17 Haziran 2018 Pazar
doruk-reklam

Burdur’da demokrasi nöbeti artarak devam ediyor

19 Temmuz 2016 Salı, 00:19

HABER: ÖZGÜR DOĞAN

Cuntacıların 15 Temmuz’da başlattığı girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan halkı sokaklara, meydanlara akın etmeleri çağrısı katılımın artmasıyla devam ediyor.

Gün geçtikçe farkındalığın ve durumun ciddiyetinin anlaşılması üzere vatansever vatandaşlar tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbeti devam ediyor.

Demokrasi nöbetinde özellikle yediden yetmişe ve ailecek katılımlar dikkat çekiyor.

MAKÜ’DEN BÜYÜK DUYARLILIK

Burdur’un eğitimde markası ve en büyük kuruluşu olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ilk günde olduğu gibi demokrasi nöbetini sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın öncülüğünde idari kadrosu ve bazı akademik personelinin bulunduğu demokrasi nöbetinde, katılım sağlayan vatandaşlara 4. günde helva ikramı yapıldı. Yaklaşık 1200 kişilik helva vatandaşlara dağıtıldı. MAKÜ, demokrasi nöbetinde manevi duyguları artırmak üzere bünyesinde kurulan ve faaliyetini sürdüren MAKÜ Mehteran takımı ile de çalınan marşlar ile kendine düşen görevi ifa ediyor.

İlk günde katılımın gerçekleştirmese de aradan geçen sürenin ardından bazı sivil toplum kuruluşları da yerine alarak demokrasi şölenine katkıda bulunuyor.

Demokrasi nöbetinde halkın manevi olarak güçlü tutmak için mehteranın yanı sıra ilahiler söyleniyor, dualar okunuyor.

demokrasi nöbeti-1907-2016-burdur (2)

demokrasi nöbeti-1907-2016-burdur (1)

demokrasi nöbeti-1907-2016-burdur (3)

demokrasi nöbeti-1907-2016-burdur (4)

maku-helva (1)

maku-helva (2)


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur