Son Dakika
22 Ekim 2017 Pazar
doruk-reklam

Genç Diş Hekimi Merve Balcı Burdurluların Hizmetinde

15 Mayıs 2017 Pazartesi, 09:33

-BURDURWEB ÖZEL-

Burdur merkezde Burç Mahallesi Atatürk Caddesi’nde geçtiğimiz Mart ayında diş muayenesini Burdur halkının hizmetine açan Diş Hekimi Merve Balcı ile kendisi, faaliyetleri hakkında söyleşide bulunduk.

Okurlarımıza kendinizi tanıtır mısınız?

Merve Balcı.1989 Burdur doğumluyum.2013 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü bitirdim.Eğitimi tamamladıktan sonra farklı yer- lerde çalışarak deneyim kazandım.Mart ayı itibariyle kendi muayenemde mesleğime devam ediyorum.

Size gelen hastalara diş rahatsızlıkları ile ilgili her tedaviyi uyguluyor musunuz?

Muayeneme gelen hastalarımıza, teknolojik imkan ve olanaklardan kaynaklı her türlü tedavi imkanını sağlıyoruz. Hastalarımıza, dolgudan, diş temizliğine, implattan estetik diş uygulamaları ve botoksa kadar her türlü tedaviyi, hastanın muayenesi sonuçlarına ve beklentilerine göre uyguluyoruz. Ayrıca yetişkin hastalara baktığımız kadar çocuk hastalarımıza da bakıyoruz.

Son zamanlarda Hollywood gülüşü çok moda, bunun için lamina mı yapılıyor?

Öncelikle lamina;Dişlerin kesilmeden yalnızca ön yüzlerinin 0.3-0.7 mm inceltilmesiyle uygulanan ve sağlam diş dokusunun minimum şekilde kaybedildiği tekniktir. Bu inceltilen bölgeye porselen diş lamina- larının yapıştırılma uygulamasıdır.Eğer hastalarımızın dişleri estetik açıdan sıkıntılıysa, gülüşlerini, diş renklerini veya şekillerini kalıcı olarak değiştirmek istiyorlarsa lamina uyguluyoruz. Eğer lamina şansımız yoksa diğer estetik işlem seçeneklerimiz de var. Böylece yeni bir gülüş kazandırmış oluyoruz.

Eskiden botox işlemi bu kadar yaygın değildi. Bunun yangınlaşmasının sebebi nedir? Siz nasıl uyguluyorsunuz?

İnsanlar son zamanlarda dış görünüşlerine daha fazla dikkat etmeye başladıkları için bu tarz işlemler de şu an revaçta. Biz de bunu bazı dental sıkıntıların tedavisi için hem de yüzdeki kırışıklar için uyguluyoruz.Tek seansla da hastamızın beklentisini karşılıyoruz.

Ağzında diş eksikliği olan hastaları da estetik açıdan memnun etmek mümkün mü? Örneğin hasta implant yaptırabilir mi?

Tabiki de yaptırabilir. Zaten eksik diş bölgeleri implant açısından uygunsa ilk seçeneğiniz kalan diş eti boşluklarına implant uygulamak. Böylece hem sağlıklı olan yapılmış oluyor, hem de sonrasında diş estetiğini istediğimiz şekilde yönlendirebiliyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,tekno granit,burdur ceviz ezmesi,ozgur dogan,magazin 15,kanal burdur,amerikan kültür burdur,mudul bey