Son Dakika
21 Mayıs 2018 Pazartesi
doruk-reklam

Gizem’in annesi feryad etti, “Başka canlar yanmasın. adalet istiyoruz”

07 Ocak 2017 Cumartesi, 10:55

Burdur’da 7 Aralık günü meydana gelen trafik kazasında Belediyeye ait kamyonun altında kalarak yaşamını yitiren Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencisi 19 yaşındaki Medine Gizem Çakal’ın babası Ömer Çakal “bizim canımız yandı. Başka canlar yanmasın. adalet istiyoruz” dedi.

Baba Ömer Çakal, eşi Teslime ve kardeşi Süleyman Çakal ile birlikte kazanın olduğu yere karanfil bıraktı.

Baba Çakal “Araç çok hızlı bir şekilde gelip kızımı eziyor. Bir çok insan olayı gördüğü halde hiç kimse gelip şahitlik yapmıyor. Arabada 5 kişi var hiç biri görmüyor. Ben 19 yaşında kızımı kaybettim. Kazayı görenlerin hiç birisi şahitlik yapmıyor” dedi.

Çakal “şoför 20 Km hızla gidiyordum, solda 3-4 tane bayan gördüm diyor. Gördüğü halde hızını kesmeden devam ediyor. Bu şahıs kadınlara karşı bir taciz yapmıştır. Bu trafik kazası değil. Cinayettir” diye konuştu.

Çakal “Biz kızımızı Burdur’a emanet bıraktık. Kazayı görenlerden hiç mi vicdanlı birisi yok. Benim kızımın tek suçu kaldırımın kenarındaki çizgide yürümek. Türkiye’de son bir ayda 5 tane Üniversiteli kız iş makinalarının karıştığı kazalarda öldü.Allah düşmanıma dahi evlat acısı vermesin” ifadelerini kullandı.

112’nin olay yerinde kızı için ex (ölü) raporu düzenlediğini anlatan Çakal “ex raporu verildiği halde kızımın cenazesi savcı gelmeden kaldırılıyor. Kızım kaldırımın kenarında öldüğü halde, olay yeri inceleme raporunda kızım yolun ortasında gösteriliyor. Adalet mi bu. Adalet istiyoruz” dedi.

Çakal, Belediye Başkanının ‘yollar araçlar için değil yayalar içindir” diye bilboard astığını belirterek “bilboard asmakla bu işler çözülmüyor. Bu bilboardı kaldırıp kızımın resmini asın ve yollar insanlar için değil araçlar içindir” yazın diye konuştu.

Anne Teslime Çakal’da “bize bu acıları yaşatanlar aynı acıları yaşasınlar” dedi.

Amca Süleyman Çakal da şoförün bir gece bile tutuklu kalmadan serbest bırakılmasına anlam veremediğini söyledi. Çakal”Belediye her şeyi örtbas ediyor. Bir tane üniversite öğrencisi şoförün sıfır döndüğünü söylüyor. Ama şoför kusurlu olmuyor. Şoförün ehliyeti yetersiz, aracın ruhsatı yok. Belediye tamamen ihmali var ama bizim çocuğumuzu suçlu gösteriyorlar. Hangi vicdan, hangi adalet” dedi.

Amca Çakal, Gizem’in ölümünden sonra büyük amcalarının üzüntüden beyin kanaması geçirdiğini, büyük anneannelerinin ise üzüntüden bir hafta önce kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdiğini belirtti.

Kaynak: Gündemburdur


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur