Son Dakika
16 Kasım 2018 Cuma
doruk-reklam

Gölhisar’da altyapı çıkmazı

03 Aralık 2017 Pazar, 12:41

Gölhisar altyapı projesinin tamamlanmasına az bir süre kala yüklenici firma Nazmi Kürüm İnşaattan projeyi devralan EMR Grup İnşaat şirketi, Çarşamba gecesi tüm ekipmanlarıyla beraber ilçeden ayrıldığı iddia edildi.

Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, ilçe basınından Gölhisar Gündem Gazetesi’ne yaptığı açıklamada yüklenici firmanın ilçeden ayrıldığını doğruladı. Başkan Canural, “Bilindiği gibi 2015 ekim ayından bu tarafa yüklenici firma Nazmi Kürüm İnşaat tarafından başlatılan altyapı projemizin %75’lik bölümü Kürüm İnşaat tarafından tamamlanmıştı. Kalan kısmı ise, Nazmi Kürüm İnşaat sorumluluğunda bir taşeron şirket olan, alt yüklenici firma EMR Grup İnşaat şirketi tarafından yürütülmekteydi. Çalışmalar tasarlanan haliyle başarıyla götürülmekteydi. Altyapı projemizin tamamlanmasına sadece %5’lik bir bölüm kalmıştı. Maalesef söz konusu şirketin birkaç gün önce apar topar tüm ekipmanlarıyla beraber ilçemizden ayrıldığı kaydedildi. Bu aşamadan sonra yüklenici firma Nazmi Kürüm İnşaat ve İller Bankası yetkilileriyle temasa geçerek sorumlu yetkilileri ilçemize davet ettik, görüşmelerde bulunduk. Yarıda kalan projemiz Nazmi Kürüm İnşaat tarafından tamamlanacaktır. Vatandaşlarımız bu konuda müsterih olsunlar. Öbür yandan EMR Grup İnşaat şirketi tarafından mağdur edildiği iddia edilen taşeron işçilerimizin, esnaf ve şirketlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için her türlü çalışmayı yapacağımızdan herkesin emin olmasını isterim.” Dedi.

BAŞKAN CANURAL, TARİH VERMİŞ, ALTYAPIYI 30 KASIM 2017 TARİHİNDE BİTİRECEKLERİNİ İFADE ETMİŞTİ

Başkan Canural 2 ay önce Burdur basınını ilçede ağırlamış, eleştiri konusu olan alt yapı çalışmalarının gecikmesine istinaden yaptığı açıklamada alt yapıyı 30 Kasım’a kadar bitereceklerini ifade etmişti. Başkan Canural’ın taahhüdü isabet etmezken, yüklenici firma 30 Kasım’dan önce ilçeden ayrıldı.

İŞTE BAŞKAN CANURAL’IN TARİH VERDİĞİ O AÇIKLAMA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon