Son Dakika
13 Aralık 2018 Perşembe
doruk-reklam

Güvenlik güçlerimizden başarılı operasyonlar

11 Kasım 2017 Cumartesi, 13:19

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalarda uyuşturucu ve uyarıcı madde satan (1), İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalarda Yağma ve Kasten Yaralama olayına karışan (1), Küçükbaş Hayvan Hırsızlığı ve Kasten Yaralama olayına karışan (2) ve sosyal medya üzerinden PKK/KCK Terör Örgütünün propagandasını yapan (2) olmak üzere toplam 6 şüpheli şahıs güvenlik güçlerimiz tarafından yakalanmışlardır.

Toplam 4 farklı olayla ilgili yapılan çalışmalar sonucunda yakalanan 6 şüpheli şahıs çıkarıldıkları mahkemeler tarafından tutuklanmışlardır.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde satan ve kullanan şahısların deşifresine yönelik yapılan çalışmalarda Büğdüz Köyünde ikamet eden B.M. isimli bir şahsın kendi imkanları ile yetiştirmiş olduğu hint kenevirini satmak için müşteri aradığı ve satışa hazır hale getirdiği uyuşturucuyu (esrar) evine yakın bir yerde gizlediği yönünde istihbari bilgiler elde edilmesi üzerine, takibe alınan B.M. isimli şüpheli şahıs, saklamış olduğu 15 bin 800 gr Esrar Maddesi ve 3 bin 600 gr Kenevir Tohumu ile birlikte yakalanmıştır. Şüpheli şahıs yapılan işlemlerinin ardından çıkarılmış olduğu adli makamlarca tutuklanmıştır.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Çavdır Kızıllar köyünde ikamet eden S.A. isimli bir şahsın darp edilmek suretiyle üzerindeki paralarının yağmalandığı bilgisinin alınması üzerine olayının aydınlatılmasına yönelik çalışmalarda, olayın failinin Bayır mahallesinde ikamet eden M.T. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, konu hakkında Gölhisar C.Savcılığına bilgi verilerek talimatları doğrultusunda şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Olayın şüphelisi M.T.’nin olay ile ilgili yapılan sorgulamasında S.A.’yı darp ederek üzerinde bulunan paraları aldığını, almış olduğu paraları ise Bayır mahallesinde bulunan dedesine ait tarlaya götürerek gömdüğü beyan etmesi üzerine, bahse konu tarlaya gidilerek yer göstermesi yapılmış ve şüphelinin gösterdiği tarla içerisinde gömülü vaziyette mağdur S.A’ya ait (12.695 TL.) para ele geçirilmiştir. Olayın Faili M.T. yapılan işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştır.

Diğer bir olayda Burdur ili Yeşilova ilçesi Işıklar köyü mülki sınırları içerisinde B.Y. isimli sahsın, küçükbaş hayvanlarını otlattığı esnada yanına gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından av tüfeği ile omzundan ve bacak kısmından vurulmak suretiyle yaralandığı, sonrasında ise B.Y.’a ait (300) adet küçükbaş hayvanın (keçi) kaybolduğu, yapılan aramalar sonucu (165) adet küçükbaş hayvanın bulunduğu, (135) adet küçükbaş hayvanın şüpheliler tarafından çalındığı, ayrıca mağdur çobanın cep telefonunun gasp edildiği tespit edilmiştir.

Olayın aydınlatılmasına yönelik İl Jandarma Komutanlığına bağlı eakipler tarafından yapılan araştırmalarda olayın şüphelilerinin ve çalınan hayvanların Denizli ili Bozkurt ilçesi Çambaşı köyünde oldukları değerlendirilmiştir. Bunun üzerine Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte yapılan yardımlaşma ve işbirliği sonucu şüphelilerin bulundukları yer tespit edilerek, A.A. ve Y.Z. isimli şüpheli şahıslar, çalınan (135) adet küçükbaş hayvan (keçi) ve kasten yaralama olayında kullandıkları av tüfeği ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Yakalanan şüpheliler A.A. ve Y.Z. isimli şahıslar yapılan işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmışlardır.

Çavdır-Tefenni ilçeleri arasında bulunan Sulama Kanalı inşaatında çalışan T.G. ve D.A isimli şahısların Sosyal Medya üzerinden (Facebook Üzerinden) PKK/KCK Terör Örgütünün propagandasını yaptıklarının tespit edildiği diğer bir olayda, adı geçen şahıslar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınmışlardır. T.G. ve D.A isimli şahıslar işlemlerinin tamamlanmalarının ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmışlardır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon