Son Dakika
18 Haziran 2018 Pazartesi
doruk-reklam

Hisarcıklıoğlu Burdur’a geliyor

10 Şubat 2016 Çarşamba, 16:45

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, yeni açılan Bölümlerle, Fakültelerle, Enstitülerle, Araştırma Merkezleriyle büyümeye, Burdur’un göz bebeği olmaya devam ediyor. Genç bir üniversite olan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak  Burdur’un gelişimine katkı sağlamak ve MAKÜ ile halkı bütünleştirme çalışmaları devam ediyor.

MAKÜ, Burdur’un kalkınmasına ışık tutmak, gelişimine, sahip olduğu akademik insan gücü ile katkı sağlamak, bölgesine sektörel açıdan dinamik bir yapı kazandırmak için Burdur “Gelişim Enstitüsünü” kurmuştur. Bu Enstitü ile kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile üniversitenin daha fazla organik bir bağ kurulması amaçlanmaktadır.. Bu çerçevede kurulan Burdur Gelişim Enstitüsü açılışını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU yapacak.

TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun katılacağı açılış programında TOBB Başkanı HİSARCIKLIOĞLU MAKÜ öğrencilerine “Türkiye’deki Girişimcilik” üzerine konferans verecek, ayrıca Üniversite olarak TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na Fahri Doktora Ünvanı verilecek.

16 Şubat 2016 Salı günü saat: 10.30’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nu açılışını yapacağı “Burdur Gelişim Enstitüsü” için Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ; Burdur’un önümüzdeki süreçte gelişimsel açıdan nasıl bir yol izlemesine yönelik ortak bir konsensüs oluşturulması gerektiği ve bu doğrultuda Üniversite olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını vurguladı. Yerel Üniversiteler Projesi kapsamında Türkiye’nin tüm şehirlerine kurulan Üniversitelerin temel amacının bölgesine sektörel  açıdan dinamik bir yapı kazandırmak olduğunu dile getiren Rektör KORKMAZ, bu doğrultuda Üniversitemizde Burdur’un iş dünyasına hizmet verecek şekilde oluşturulan “Burdur Gelişim Enstitüsü” adında bir araştırma merkezi kurulduğunu ve bu merkezin ana faaliyet alanını Burdur iş dünyası, sivil toplum örgütleri ve herhangi bir konuda yatırım yapmak isteyen herkesin oluşturacağını sözlerine ekledi ve “Burdur Gelişim Enstitüsü”nün Üniversitemize ve Burdur’umuza hayırlı olmasını temenni etti.


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur