Son Dakika
16 Kasım 2018 Cuma
doruk-reklam

Jandarma erler yemin etti

02 Aralık 2017 Cumartesi, 10:35

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleşen törene başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, daire müdürleri, asker aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 369’uncu kısa dönem 39 acemi asker ve özel asker Ahmet Zeybek’in yemin merasimi gerçekleşti. Yemin merasiminin ardından 369’uncu Kısa Dönem Erler adına J. Er Necdet Burak Sözer tarafından konuşma yapılırken, J. Er Ferhat Akpınar tarafından ‘Görev’ isimli şiir okundu.

Törende bir konuşma yapan İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Mehmet Çelik, yemin eden askerlere ve ailelerine seslendi.

Yemin Töreninin devamında 3 Aralık dünya Engelliler Günü dolayısıyla engel tanımayan özel çocuklardan oluşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi çocuk Mehteran Takımı gösteri sundu.

Burdur İl Jandarma Komutanlığına ilk katılan J. Er Necdet Burak Sezer tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı.

Kınalı Ali Destanı isimli kısa filmin gösterimi sonrası ellerine kına yakılarak Burdur’a uğurlanan Jandarma Erlere Milletvekili Özçelik, Belediye Başkanı Ercengiz ve Albay Tutucu tarafından törene katılan aileleri ile birlikte hediye takdim edildi.

Törenin devamında Vali Şerif Yılmaz, özel asker J. Er Ahmet Zeybek’e terhis belgesini ve hediye takdim ederken, 369’uncu kısa dönem erlerden İl Jandarma Komutanlığına ilk katılan J. Er Necdet Burak Sözer ve ailesini de hediye takdiminde bulundu.

Hediye takdimi sonrası, tören yemin eden askerlerin Jandarma Marşı söylemesi ile tören sona erdi.

Yemin Töreni sonrası ailelerle kısa süre sohbet ederek hayırlı olmasını dileyen Vali Yılmaz, Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Çocuk Mehteran Takımı ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon