Son Dakika
24 Mayıs 2018 Perşembe
doruk-reklam

MAKÜ, Fen-Edebiyat Fakültelerinde zirvede

14 Şubat 2017 Salı, 10:49

Kurulduğu tarihten günümüze deyin ülke genelinde elde ettiği başarılar ile adından sık sık söz ettiren Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi yine istatistiklerde zirve yapmayı başardı.

Devlet üniversiteleri arasında Fen-Edebiyat Fakülteleri sıralamasında 1. sıraya yerleşen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi akademik anlamda ne kadar başarılı bir üniversite olduğunu bir kez daha gösterdi.

İstiklal yerleşkesinde devam inşaat alanlarıyla modern tesislerde eğitim imkanı sağlayan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Marmara, Pamukkale, Süleyman Demirel Üniversitesi gibi önde gelen üniversiteleri Fen-Edebiyat Fakülteleri sıralamasında geride bıraktı.

Sıralama hakkında duyuruyu Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz twitter hesabından paylaştı. Rektör Korkmaz, paylaşımında “MAKÜ Fen Ed. Fakültesi, Akademik Teşvikte bütün Üniversiteler arasında açık ara birinci. Bütün öğretim elemanlarını ve yönetimi kutluyorum.” Dedi.

2 Yorum

 1. Oğuzhan

  02/16/2017 at 08:31

  ya haberin detayına baktım da fen edebiyat fakültesi hangi alanda, hangi kriterlere göre 1. oldu anlayamadım. bildiğin insanlarla dalga geçiyorsunuz, öğrenciden çok öğretim görevlisinin olduğu fakültede ne gibi başarılara imza atmışlar açıklasınlar da öğrenelim. yoksa yeni aziz sancarlar mı çıkardılar da haberimiz olmadı?

  • Editor

   02/16/2017 at 10:28

   Oğuzhan Bey merhaba. (Rektör Korkmaz, paylaşımında “MAKÜ Fen Ed. Fakültesi, Akademik Teşvikte bütün Üniversiteler arasında açık ara birinci. Bütün öğretim elemanlarını ve yönetimi kutluyorum.” Dedi.) ifadelerinde yer aldığı üzere akademik teşvikte fen ve edebiyat fakülteleri arasında birinci sıraya yerleştiği açıkça belirtilmiş. Akademik teşvik nedir? Sorusunu sorarsanız, Akademik teşvik Devlet yükseköğretim kurumları kadrolarında bulunan öğretim elemanlarına yapılacak olan ödenektir. Yani ifade ettiğiniz gibi insanlarla dalga geçmiyoruz. İyi günler dileriz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur