Son Dakika
26 Nisan 2018 Perşembe
doruk-reklam

MAKÜ hedeflerine adım adım ulaşıyor

26 Mayıs 2016 Perşembe, 14:54

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, danışmanları, yardımcıları ve üniversite genel sekreteri ile birlikte göreve gelişinin 1. yılını basın mensuplarına değerlendirdi.

Rektör Korkmaz’ın 1 yılı değerlendirme programına, danışmanları Mustafa Kılınç, Ömer Tekşen, Hüseyin Dalgar, Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Durmuş Acar, MAKÜ Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp ile Burdur’da faaliyetini sürdüren yazılı, görsel ve internet medyasından basın mensupları katıldı.

Kahvaltı-kokteyl şeklinde başlayan toplantı 1 yıl pastasının kesilmesinin ardından toplantı salonuna geçilerek devam edildi. Üniversite toplantı salonunda 1 yılı değerlendiren Rektör Korkmaz, ardından tahsis edilen araç ile kampüs içinde basın mensupları ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi.

Geçtiğimiz yıl üniversitenin kendisinin ilk döneminde 40 Bin öğrenciye ulaşacağını ifade ettiğini belirten Rektör Korkmaz, yapılan çalışmalar ile bu hedefin çok kolay gerçekleşeceğini ve 2019 yılına kadar toplamda 40 Bin öğrencinin üzerinde bir kapasiteye ulaşacağını, bunun 30 Binine yakınını şehir merkezinde olacağını belirtti.

İŞTE REKTÖR KORKMAZ’IN BASIN TOPLANTISI VE AÇIKLAMALARI

Toplantının ardından Rektör Korkmaz, basın mensuplarının sorularına samimi yanıtlarda bulundu.

Basın mensuplarıyla İstiklal Yerleşkesindeki turun ardından Avşar Han’da verilen yemek ile ilk yılı değerlendirme toplantısı son buldu.

HABER: ÖZGÜR DOĞAN


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur