Son Dakika
21 Ekim 2018 Pazar
doruk-reklam

MAKÜ Öğrencisi Avrupa Şampiyonu

08 Ağustos 2018 Çarşamba, 08:50

İtalya’nın Başkenti Roma’da düzenlenen Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda MAKÜ BESYO öğrencisi Arif ÖZEN, Avrupa Şampiyonu oldu.

MAKÜ BESYO öğrencisi ve aynı zamanda MAKÜ Güreş Takımı Sporcusu Arif ÖZEN, Roma’da düzenlenen şampiyonada Serbest Stil’de ülkemizi temsil ederek Avrupa Şampiyonu oldu.Şampiyonada erkekler 86 kiloda mindere çıkan Arif ÖZEN, finalde Macar Patrick SZUROVSZKI’yi 4-2 yenerek altın madalya kazandı.

Arif ÖZEN “Altın madalya aldığım için çok mutluyum”

Avrupa şampiyonu Arif ÖZEN yaptığı açıklamada, altın madalya kazandığı için mutlu olduğunu söyledi.Uzun süren bir çalışma süreci geçirdiğini aktaran ÖZEN, “Altın madalya aldığım için çok mutluyum. Bir ay sonra da Dünya Şampiyonası var. Oraya da iyi hazırlanıp en iyi şekilde ülkemi temsil etmeyi düşünüyorum. Orada da altın madalya alıp İstiklal Marşı’nı okutup bayrağı göndere çekeceğiz inşallah. Bundan sonrasında hedefim 2020, 2024 Olimpiyatları. Daha yaşım çok genç. Başaracağıma inanıyorum, çok çalışıyorum.” dedi.

MAKÜ BESYO öğrencisi ve aynı zamanda MAKÜ Güreş Takımı Sporcusu Arif ÖZEN’in elde ettiği başarıdan dolayı mutlu olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ ise “Arif, katıldığı yarışmada sadece üniversitemizi değil ülkemizi de temsil etti ve elde ettiği başarısından dolayı Üniversitemize ve ülkemize büyük bir gurur yaşattı. MAKÜ’nün spora verdiği önemin ve spor alanında yaptığı yatırımların geri dönüşlerine böylesi başarılarla şahit olmak bize güç ve onur veriyor ve çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmemizi sağlıyor. Öğrencimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,hatice sönmez,burdur rehabilitasyon,özg mühendislik,artem temizlik