Son Dakika
15 Kasım 2018 Perşembe
doruk-reklam

Meclis üyesi Mengi, gerçekleştirilemeyen seçim vaatlerini sıraladı

16 Kasım 2017 Perşembe, 10:08

Burdur Belediye Meclisi’nin dün gerçekleşen Kasım ayı ikinci birleşim toplantısında, 2018 yılı Belediye bütçesi ele alındı. AK Parti Grubu adına söz alan Meclis Üyesi ve AK Parti grup sözcüsü, grup başkan vekili Volkan Mengi yaptığı konuşmada; Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in seçim vaadlerini yerine getiremediğini söyledi.

Başkan Ercengiz’in adaylık döneminde seçim vaatlerini öne sürerek hedef alan Volkan Mengi, Başkan Ercengiz’in gerçekleştiremediği projeleri sıraladı.

İŞTE MECLİS ÜYESİ AK PARTİ GRUP SÖZCÜSÜ VOLKAN MENGİ’NİN AÇIKLAMALARI

“2019 yılı yaklaşırken son viraja giriyoruz, 2018 yılı performans programı ve Belediye bütçesi konusunda AK Parti grubu olarak 2015/2016/2017 yılları bütçe görüşmelerinde hep dile getirdik ve dedik ki; ‘Sizi diğer partilerden farklı kılan vaatlerinizi yine bütçede göremedik.’Evet yine göremedik 2018 bütçesinde. Şimdi; 2014 yılında seçim vaatlerinizi tekrar okuyalım;

Salı Pazarı düzenlemesi OLMADI,

Toplumsal yaşam merkezleri OLMADI,

Güneş kent projesi OLMADI,

6 Mart kent meydanı OLMADI,

Cumhuriyet Meydanı projesi OLMADI,

Yukarı Pazar düzenlemesi OLMADI,

Kültür meydan projesi OLMADI,

Müze altı özel proje alanı OLMADI,

Arasta el sanatları çarşısı OLMADI,

Kentsel değişim ve sosyal konut OLMADI,

Burdur toplu konut alanları OLMADI,

Burdur Fethiye yolunda belediye arazisine Ticari Merkez alanı OLMADI,

Farkındalık projeleri OLMADI,

Termik santralden Hatip hoca kavşağına uzanan Yeni Ticari Kavşak Projesi OLMADI,

Burdur Gölü yaşam merkezi (çay bahçesi değil) OLMADI,

Belediye hizmet binası ve mobil belediyecilik OLMADI,

Danışma merkezi OLMADI,

Spor alanları OLMADI,

Engelli koordinasyon merkezi OLMADI,

İkinci bahar yaşam merkezi OLMADI,

Öğrenci konuk evi OLMADI,

İş ve meslek edindirme kursları OLMADI,

Sosyal yaşam merkezi ve Aş evi OLMADI,

Odaları aynı mekanda toplamak ve Her ay odalar ve STK’lar ile düzenli toplantılar OLMADI,

Olanlar ise; Sebahattin Akkaya döneminden kalan ve sürdürülen Otopark ve Fen İşleri Kampüsü yatırımları tamamlandı, seçim vaadinde olmayan Atatürk Mahallesi düğün salonu ve market projesi bitmek üzere.

Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Burdur ilimize olan ilgi olurları ile ve Orman ve Su işleri Bakanımız Fahri hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun özel desteği ile yaklaşık 35.000.000 TL değerinde DSİ tarafından yapılan 2053’e kadar yetecek olan içme suyu sorunu çözümleniyor.

Bir de Belediyemizin çözemediği ve sahiplenemediği konular var;

1. Burdur’umuza gelen misafirleri ağırladığımız ve Burdur’umuza ilk göz temasının başladığı ve vitrinimiz olarak kabul görülen otogarımızın içler acısı halidir. 2014 yılında mevcut belediye yönetimi kesin kabulü yapıp yeni Otogar’ı teslim almış ve şimdi harabe haline sokulmasının ve bu zamana kadar sahip çıkılmamasının hesabını birileri vermelidir. Bu kamu zararına kim sebep olduysa ortaya çıkarılmalıdır.

2.Kimin yaptırdığına bakılmaksızın milletin malı olan Bedesten Çarşımız yine ilgisiz, sahipsiz ve harabe haline sokulmaya çalışılan bir proje haline gelmektedir.

3.Susamlık iki yıldır sahipsiz ve atıl durumda kalmış o güzel günlerin mazide kaldığı seyir terasımızdan vatandaşımız mahrum kalmıştır.

4.3 yıldır Hastane yeri tartışmalarında hastanemizin yenilenmesinin aciliyetinin ve halkımızın sağlığı söz konusu olduğunda bu konuda çekimser kalmak vicdanları yaralamıştır.

5.Trafikte yapılan düzenlemelerinin vatandaşa rağmen yapılması ve yapılan düzenlemelerinin çözüm yerine yeni sorunlara sebep olmasını vatandaşımız görmektedir.

Kısacası 2018 bütçesiyle 4. yılımızın sonuna doğru ilerlerken verilen vaatlerin bir çoğu ortada yokken ve Burdur’umuzun gelişmesine katkı koyacak Bu yönetime özgü mega projelerinizi göremezken insanları mutlu birey mutlu burdur sloganı ile aldatılamayacağını yapılamayanlar ile sizlere göstermek istedik. Evet biz diyoruz ki; MUTLU DEĞİLİZ, GELİŞEN VE MUTLU BİR BURDUR OLAMADIK…”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon