Son Dakika
18 Haziran 2018 Pazartesi
doruk-reklam

Milletvekili Göker, Müdür Mahmut Bayram’ın odasını bastı

11 Eylül 2017 Pazartesi, 15:39

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Mehmet Göker, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın odasını bastı.

Milletvekili Göker, İl Başkanı Barış Ayten’le birlikte depreme dayanıksız çıktığı için yıkım kararı verilen ve yıkımı devam eden Gazi İlkokulu’nun duvarında unutulan Atatürk Posteri ve Türk Bayrağını indirdi. Miletvekili Göker daha sonra İl Başkanı Ayten’le birlikte Türk Bayrağı ve Atatürk posterini İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’a teslim etmek üzere makamına gitti.
Müdür Bayram, Vekil Göker’i ‘randevu almadılar’ diyerek odasına almadı. Bunun üzerine vekil Göker ve İl Başkanı Ayten sekreterin engelleme çabalarına karşın makam odasına girerek Türk Bayrağı ve Atatürk Posterini “gümüşlüğünüze gösterdiğiniz özeni Atatürk’ümüze ve Bayrağımıza da göstermenizi temenni ediyorum. Gazi İlkokulunun yıkıntılarını kapatmak için bunları kullanamazsınız. Oradan almayı unuttuklarınız bir Ulusun Bayrağı ve bir Ulusun kurucusudur. Sizi bu değerlerimize saygılı olmaya davet ediyorum” diyerek İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın masasına bıraktı.

Göker, gazetecilere yaptığı açıklamada “Yeni başlayacak eğitim yılının ilk dersini Atatürk’ün evlatlarına, Atatürk’ün çocuklarına, onun izinde olanlara vermek için buradayız. Kendi makam odasına Atatük’ümüzün resmini asmak zihniyetinden yoksun bir müdür Bugünde Atatürk’ün resmini ardiyeler içinde, yıkım içinde bırakıyor. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün değeri inşaat değil baş köşedir. Bunun da böyle bilinmesi gerekir. ” dedi.

Göker Mahmut Bayram’ın eğitimin başkenti Burdur’a yakışmadığını söyledi. Göker, yetkilileri göreve davet ediyorum ifadelerini kullandı.

Yorum

  1. Muhittin Çetinkaya

    09/13/2017 at 12:27

    Kimde ya da kimlerde kötü niyet varsa, Allah onlara bildiği gibi yapsın.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur