Son Dakika
14 Aralık 2018 Cuma
doruk-reklam

Milletvekili Özçelik’ten vakıf eserleri açıklaması

13 Kasım 2017 Pazartesi, 10:34

AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, Burdur ili ve ilçelerinde Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü’nün yaptıklarını çalışmalar konusunda bilgilendirmede bulundu.

Milletvekili Bayram Özçelik, yazılı açıklamasında Burdur Ulu Cami’de yaşanan sıkıntı konusunda gerekli tedbirlerin alındığını belirterek “Camide küçük bir yerde su sızıntısından dolayı bir sıkıntı yaşanmıştı. Gerekli görüşmeler yapılarak tamirat hemen yapıldı. Zaten ilerleyen zamanda kapsamlı bir şekilde tadilat ve bakım çalışmaları yapılacaktır.” Dedi.

Milletvekili Özçelik açıklamasında Burdur il merkezinde bulunan DÖKMECİKIZI Mescidinin onarımına 1 ay içinde başlanacağını bildirerek, yine Gölhisar ilçesinde bulunan HİMMET DEDE CAMİ’si İçin Geçen Yıllarda Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş ve Eşi Sevgi Kurtulmuş’un da Talepleri Doğrusunda,Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ve Antalya Bölge Müdürlüğü İle Görüşmelerimiz Sonrası 2 Ay içerisinde yıkıp yeniden yapılacağı müjdesini verdi. Gölhisar’da yenilenecek olan Himmet Dede Camii için proje hazırlandığını ve maliyeti konusunda çalışmaların sürdüğünü belirten Özçelik, Genel Müdürlükten izin alınmasının ardından çalışmaların başlayacağını ifade etti.

Milletvekili Bayram Özçelik,Merkezdeki HOCA BALİ HAMAMI Rölövesinin Eksikliklerin Giderilmesi İçin Tekrar Kültür Varlıkları Koruma Kurulunda Görüşülecektir,Kuruldan Süratle Çıkarılması Temaslarımız Olmuştur. Burdur ve ilçelerinde cami,mescit,tarihi yapı ve ibadethane gibi yerlerin bakım ve onarımı konusunda tüm gelişmeleri takip ettiklerini belirterek, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon