Son Dakika
14 Aralık 2018 Cuma
doruk-reklam

Milletvekili Özçelik’ten yeni hastane yeri açıklaması

03 Kasım 2017 Cuma, 23:33

Burdur Belediye meclisinde CHP’li ve MHP’li Belediye meclisi üyelerinin imar değişikliğine çekimser kalarak yeni hastane yeri belli olmasına karşın olumsuz karar almasının ardından kamuoyunda büyük tepkilere neden olmuştu.

Çekimser oy kullanarak Burdur’un kaderini yakından ilgilendiren bir meselede sorumluluk alınmaması vatandaşlar tarafından son 2 gündür gündem konusu olmuştu.

Konuyla ilgili sessizliğini bozan Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı açıklamada bulundu.  Milletvekili Özçelik açıklamasında “Hangi akla hizmet ediliyor anlam veremiyorum.” diyerek tepkisini dile getirdi. 

Yazılı açıklamada bulunan Milletvekili Bayram Özçelik, “Burdur’umuza Ak Parti Hükümetimiz döneminde birçok alanda güzel hizmetler gelmesini sağladık. Bundan sonrada vatandaşımıza yatırım ve hizmetler kazandırmaya devam edeceğiz. Burdur Belediye Meclisinin birçok üyesinin çekimser davranması, AK PARTİ Hükümetimizin Burdur’a yeni hastahane kazandırmasına engel olamıyacaktır. Bucak Devlet Hastahanesi de yapılırken tam 3 yıl geciktirildi şimdi modern ve herkesin hayran kaldığı hastahane halkımızın hizmetine sunuldu. Hangi akla hizmet ediliyor anlam veremiyorum.Sağlık Bakanlığımız tarafından; sağlık yatırımları programına alınmış, proje ihalesi yapılmış, projesi yapılmış, ödeneği hazır, 1960’larda Hazineden Milli Savunma Bakanlığına tahsis edilmiş arsanın Sağlık Bakanlığına devri gerçekleşmiş, gölün kenarında, zemin etütleri yapılmış Burdur’umuza yeni bir vizyon kazandıracak hastane yatırımı geciktirilmeye çalışılıyor. Belediye Meclisinde görüşmeler yapılırken hastahane yatırımı düşünülmeden EKSİK,YANLIŞ ve YETERSİZ bilgilerle karşı çıkıldığına ise çok şaşırdım.Yeni yapılacak hastahane ile ilgisi olmayan meselelerin tartışmaya açılması tam bir AKIL TUTULMASI. İçerisinde 1-2 kişilik nitelikli odaları olan, tuvalet, banyosu ve televizyonu içerisinde yeni üniteleri yüksek düzeyde hizmet verecek birimleri de barındıracak olan hastahane bitirildiğinde Üniversitemizle sağlık alanında ortak çalışmalarda değerlendirme imkanı sağlanmış olabilecektir.Çekimser oy kullanan CHP’li Meclis Üyelerinin yanlış bir karar aldıkları, Burdur’un HAYRINA olmadığı vatandaşlarımız tarafından yakınen görülmüştür. İnşaallah nasip olursa 15-20 gün sonra yapılacak yeni hastanemizin görüntülerini ve maketini Burdur Kamuoyu ile paylaşmış olacağım.Kamuoyuna sevgi ve saygılarla.” Dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon