Son Dakika
18 Haziran 2018 Pazartesi
doruk-reklam

Müşteri memnuniyeti Serkan Çeyiz Perde’de

12 Eylül 2017 Salı, 11:48

-BURDURWEB DERGİSİ ÖZEL-

Yaklaşık 21 senedir çeyiz ve perde sektöründe hizmet veren, her geçen gün daha farkını ortaya koyan, Çeşmedamı Mahallesi Çiloğlu Sokak No:4 adresinde hizmet veren Serkan Çeyiz, Perde ve Stor Dünyası işletme sahibi Serkan Demirkaya ile söyleşide bulunduk.

Kısaca sizi ve mağazanızı tanıyalım.

Ben Serkan Demirkaya. Burdur doğumluyum. 1996 yılında gönül verdiğim ‘Perdecilik’te 2017 yılını, hem de bir çok başarıyı elde ederek, görmüş olmaktan dolayı hem çok mutluyum, hem de çok müteşekkirim.

Perdeciliği nasıl anlatırsınız? Normal bir vatandaş olarak neler bilmemiz gerekir perde seçerken?

Aslında işimiz incelik üzerine. Zerafet, güzellik, göze hitap etme, yenilik, yeni fikirlere açıklık. Perde evde derinliktir. “Perde işte, ne olacak” deyip geçeriz diye düşünürsünüz ama sadece bir yıkama aralığında bile, perdelerinizi indirdiğinizde evdeki eksiklik hissedilir. Evdeki diğer bütün detaylarla bir bütünlük kurmak, içine aradığınız göz zevkini katmak. Bunları yaparken zamandan geri kalmamak ve hepsini elde ederken cebinizi de yakmamak.. Bütün bunlar müşterinin dikkat etmesi gereken hususlar oluyor.

Serkan Çeyiz ve Perde Dünyası ne farklılık sunuyor?

Aslında farkımız tam da anlattığımız bu hususlarda. Biz müşterilerimizin hayalindeki perdeyi bulabilmesi için çeşit farklılığını o seviyeye getirdik ki, müşterilerimiz çoğu zaman “Çeşit içinde boğulduk, hangisini seçeceğimizi şaşırdık” diye yakınırlar. Bu bizim işimize ve müşterimize saygımızın eseri. Yoksa rafımızda birkaç top, marka çeşitliliğinde bir iki marka ile çalışmak da bir yoldur fakat bizim yolumuz değil. Tüm perde modellerinde toplamda 1500’ü aşan kartela ve örneklerle sanırım tüm Burdur’daki perde çeşitlerinin toplamından da fazla modeli mağazamızda sunmaktayız. Burdur halkına Türkiye standardını ulaştırmak iş ahlakımızın neticesidir.

Çeşit demişken? Hangi çeşitler var mağazanızda? Hangi markalar?

Öncelikle nereye düşündüğünüz bizim için önemli derim bu soruyu sorduğunuzda.

Açıklamanız gerekirse neler söylersiniz?

Eğer evinize düşünüyorsanız “tül, stor, fon, kruvaze perde ya da rustik” derim. Stüdyo daireniz içinse, iş ortamınıza uygun bir şeyler düşünüyorsanız “tül, stor, zebra ya da jaluzi modelleri” derim. Eğer laboratuarınız için ısı ve ışıktan korunacak bir oda ise perdenizi asacağınız yer, “ışık önleyici stor”lardan sunarım. Bunlar sadece bir kaç örnek. Sonra bununla da bitmiyor. Kendi eviniz ise cevabınız, hangi odası için düşünüyorsunuz? Bu da önemli. Çocuk, yatak odası, salon ve mutfak için apayrı seçeneklerde, başta Pierre Cardin gibi bir dünya markası olmak üzere, en az 8 farklı markanın ürünlerini size sunabilirim.

Perde seçimi yaparken nasıl bir yol izlenir?

Mesela, çocuğunuzun odası için klasik çizgilere sizi mahkum bırakamayız. Oraya onun seveceği, onun dünyasından bir perde sunarız. Mesela dijital baskı storlarımızda sevdiği bir resmi yerleştirebiliriz stor perdesinin üzerine ya da gitmek istediği bir yerin manzarasını…Tercih müşterimize kalmış. Piyano odasıysa piyano ile uyumlu olanlardan. Ya da otantik bir şark köşesi içinse ona göre bir desende…

Peki başka neler bulabiliriz burada?

Ev tekstilinde ne arasanız! Çeyiz olarak aklınıza ne gelirse! Aksesuarlar, saatler, aynalar, sehpa üzerinde ya da duvara monte süs eşyaları ve dahası. Halılarınızı da bizden temin edebilirsiniz ama perdeci yaklaşımıyla. Ölçülere göre tamı tamına halınızı hazırlarız. Evinizi, odanızı halıya uydurmazsınız bizde. Halı evinize uyar, ölçülere göre hazırlanır, odasına yerleşir. Halıda da çeşitli sunarız, tercihi size bırakırız.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

İş yerimizde çocuklu ailelerin alışverişlerini rahatlıkla yapabilmeleri için mağazamızın alt katında çocuk oyun alanı hazırladık. Burada çocuklar ebeveynleri alışveriş halindeyken huzurlu ve güvenli vakit geçirebilirler.

Son olarak biz işimizi severek yapıyoruz. Öncemiz bu iş, sonramız da bu. Perde monte edildikten sonra, başta bizim içimize sindiyse, o iş olmuş demektir. Müşteri memnuniyetinde düsturumuz bu. Bu yüzden müşterilerimiz dün bizde ne gördülerse yarın da inşallah aynısını göreceklerdir.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur