Son Dakika
21 Mayıs 2018 Pazartesi
doruk-reklam

Rektör Korkmaz’dan öğrencileri şaşırtan karşılama

19 Ağustos 2016 Cuma, 12:51

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ, MAKÜ’yü tercih ederek kayıt yaptırmak için Burdur’a gelen öğrenci ve ailelerini otogarda karşıladı. 

Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. MUSTAFA KILINÇ ile birlikte saat 06.30’da Burdur Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gelen Rektörümüz, kayıt için gelen öğrenci ve ailelerini “Hoş geldiniz” diyerek karşıladı.  

MAKÜ’nün öğrenci ve eğitime ne kadar duyarlı, hassas olduğunu göstermek adına öğrencileri otogarda karşıladıklarını vurgulayan Rektör Korkmaz, “Burdur bir üniversite kenti olmaya adaydır. Öğrenciler ilk kez geliyorlar ve kentte yabancılık çekmelerini, bizlerin kayıt yaptırdıkları andan itibaren onların yanında olduğumuzu bilmelerini istedik. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra da bizimle bağlarını devam ettirecekler, Burdur’u ve Üniversitemizi tanıtacaklar, Burdur’un fahri hemşerileri olacaklar.” ifadelerini kullandı. 

burdurwb-adem korkmaz-otogar (1)

Geleceğin gençlere emanet olduğunu belirten Rektör Korkmaz, “Öğrencilerin ülkenin içinde bulunduğu durumu çok iyi analiz etmesi gerekiyor. Gecemizi gündüzümüze katıp ülkemizin geleceği adına bir seferberlik ilan etmemiz, çok çalışmamız gerekiyor. Biz güçlü olmazsak çok çalışmazsak birileri bizimle ilgili planlar yapabiliyor. Bu planları bozmak için güçlü olmalıyız.”  

Öğrencilere ve ailelerine MAKÜ ilgili bilgiler de veren Rektör Korkmaz, Üniversitemizi bu yıl ön lisans ve lisans olmak üzere yaklaşık 9 bin öğrencinin tercih ettiğini vurgulayarak “Yüzde 97 oranında kaydımız var. Ek kontenjanlarla bu oranın yüzde 99’a ulaşacağını düşünüyoruz. Bu, Türkiye’deki en iyi yerleştirme oranlarından biri. 10 yaşında genç bir üniversite olmasına rağmen bu kadar yüksek tercih oranı olması açılan programların isabetli olmasından kaynaklanıyor.” dedi. 

MAKÜ’nün yeni aile fertlerine çay ve simit ikram ederek beraber kahvaltı yapan Rektör Korkmaz, daha sonra öğrenci ve ailelerini kayıt yaptıracakları fakülte ve yüksek okullara götürecek Rektörlük tarafından tahsis edilen servis araçlarına kadar eşlik etti.  

burdurwb-adem korkmaz-otogar (2)

burdurwb-adem korkmaz-otogar (3)


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur