Son Dakika
22 Ekim 2017 Pazar
doruk-reklam

Sıdıka Gül Oğuzkan, ne yapmaya çalışıyor?

17 Mayıs 2017 Çarşamba, 10:17

CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan’ın yazılı olarak yaptığı açıklamaya istinaden ve Burdurweb yönetimi olarak Burdurweb markasını itibarsızlaştırmak isteyenlere karşı açıklama yapma gereği duyduk.

  1. Sıdıka Gül Oğuzkan,  “Burdur’da 02.05.2017 tarihinden itibaren kamuoyunda tartışılan kivilcimhaber.com sitesinin “Burdur Chp’de enerji toplayan fay hatları deprem yarattı”, 15.05.2017 tarihinde “Burdur CHP’de çıbanbaşı Merkez İlçe mi?” Başlıklı, burdurajans.com “Kapımızı kırdı dediler yalan çıktı” ve burdurweb.com sitesinin “Kapımızı kırdı dediler yalan çıktı” haberlerine karşı açıklamalarımın sunulmasıdır:” Giriş cümlesinde haber sitemizin yayınlamadığı bir haberi sanki biz yayınlamışız gibi göstererek hem kamuoyunu hem de basını yanlış bilgilendirerek suç işlemiştir. Burdurweb haber sitemizde Sıdıka Gül Oğuzkan’ın tırnak içerisinde belirttiği “Kapımızı kırdı dediler yalan çıktı” başlıklı haberi asla yayınlanmamıştır. Haber sitemizde 05.05.2017 tarihinde “Kapı kırıldı iddiası yalan çıktı” başlıklı haber yayınlanmıştır. Bu yanlış bilgi verme tavrından dolayı  Sıdıka Gül Oğuzkan’ı kınıyoruz.

İŞTE YAYINLANAN HABERİMİZİN DOĞRU BAŞLIĞI VE BELGESİ

2. Sıdıka Gül Oğuzkan, yazılı açıklamasında “…haberlerine karşı açıklamalarımın sunulmasıdır” ifadelerine ilişkin “Kapı kırıldı iddiası yalan çıktı” haberinde şahsına ilgilendiren bir durum söz konusu değildir.  Haberi okumadığını sanıyor ve bir kez daha kendisine okuması için bu açıklamamızda yer veriyoruz.

İŞTE YAYINLANAN HABERİN LİNKİ

Haberin linki: http://www.burdurweb.com/web/kapi-kirildi-iddiasi-yalan-cikti.html

İŞTE HABERİMİZİN TAM METNİ

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Binası’nda geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Merkez İlçe Başkanlığının kapısı kırıldı iddialarını İl Başkanı Barış Ayten yalanladı.

Burdurajans’a açıklamada bulunan Başkan Ayten, konuyu açıklık getirdi.

Açıklamada bulunarak kapı kırılma iddialarının iftira olduğunu savunan  İl Başkanı Barış Ayten hakkında çıkan haberler ile ilgili olarak, “Kapının şahsım tarafından kırıldığı tam anlamıyla iftiradır.Merkez ilçe sekretaryaları vatandaşımızın ve üyelerimizin hizmet aldığı yerlerdir.Buraların kapısının kilitli ve kapalı olması uygun değil. Defaten uyarmamıza ve tutanak tutmamıza rağmen 2 vatandaşımızın partimize üye olmak için geldiklerini fakat kapının kapalı olduğunu söylemeleri üzerine bir çilingir çağırdık ve kapıyı açtırarak vatandaşımızın üyelik işlemlerini tamamladık.Tüm bunlar belgelidir.Cumhuriyet Halk Partisi tüm birimleri ile bir bütündür.Bu tür söylemler ile ikilik yaratmaya çalışarak kendisini ön plana çıkarmak isteyenleri partimize bir bardak çay içmeye davet ediyoruz ki olayı yerinde görsünler ve bu tür çirkin iftiralara inanmasınlar”dedi.

Soruyoruz;

3. Kendisiyle ilgili olmayan ve CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten’ın açıklamalarının yer aldığı bir habere yanıt verme hakkını nereden almaktadır?

4. Sıdıka Gül Oğuzkan, Burdur’da emeği ile mücadele eden, zor koşullarda özgür gazetecilik yapmaya çalışan basını kendisi odaklı bir tartışmanın içerisine neden sokmaya çalışmaktadır?

5. 14/07/2016 tarihinde marka tescili almış Burdurweb markasını kamuoyununda itibarsızlaştırma çabası içinde midir?

6. Bir basın yayın organında kendisi hakkında ifşa niteliğindeki habere (eğer iddialar ve ifşa doğru ise bu çok vahimdir) yanıt vermek yerine kendinizle alakası olmayan, üstünüz CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten’in açıklamalarının yer aldığı habere yanıt verme ihtiyacı neden duydunuz? Habere dikkat çektiğimizde “Kapı kırıldı iddiası yalan çıktı” başlıklı haberi sizi neden rahatsız etmiştir ki yanıt verme gereği duydunuz?

 

PARTİ İÇİ MESELEYİ ÖRTBAS İÇİN BASINI ALET ETMEYİNİZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerinden Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir merkez ilçe başkanı olarak parti içi meselerinizi parti içinde halletmeniz gerektiğini  tavsiye ediyoruz.

Siz, basın özgürlüğünü savunan bir partinin bir mensubu olarak Burdurweb gibi özgürce yayın politikasını sürdüren bir yayın organını hedef haline getirmeniz bizleri üzmüştür.

ÖZÜR BEKLİYORUZ

Sıdıka Gül Oğuzkan, basına vermiş olduğunu yanlış bilgiden ve Doğru, Dürüst ve Tarafsız ilkeleriyle 8 yıldır yayın yapan bir haber sitesini itibarsızlaştırmaya yönelik konuyla ve içerisinde bulunduğunuz durumla alakamız olmadığı halde kurumumuzu bir yerlere çekme çabanızdan dolayı yazılı olarak ve iade-i tahaahütlü posta yoluyla özür dilemenizi bekliyor, en büyük erdemin bu olduğunu ifade etmek istiyoruz.

Burdurweb yönetimi olarak tüm hukuki haklarımız saklıdır.

Burdurweb Yönetimi

Yorum

  1. isimsiz

    05/17/2017 at 10:30

    bence 2 nedeni var ilki kıskançlık barış aytenin daha popüler olması diğer nedeni ise dikkat çekmek gündemde kalmak istemesi belkide bu sayede ünlü olabileceğini düşünüyor olabilir

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,tekno granit,burdur ceviz ezmesi,ozgur dogan,magazin 15,kanal burdur,amerikan kültür burdur,mudul bey