Son Dakika
22 Ekim 2017 Pazar
doruk-reklam

Vali Yılmaz yenilenen atış poligonunu incelemelerde bulundu

11 Ekim 2017 Çarşamba, 08:21

Vali Şerif Yılmaz, yapımı tamamlanan Atış Poligonunda incelemelerde bulunarak trap atışı yaptı.

Geçtiğimiz yıl göreve başladıktan birkaç ay sonra incelemelerde bulunduğu atıl durumda bulunan atış poligonunun yenilenmesi ve çevre düzenlemesi ile ilgili talimat veren Vali Yılmaz, bugün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yenileme çalışmaları tamamlanan poligonda incelemelerde bulunarak trap atışı yaptı.

Vali Yılmaz’a incelemeler sırasında kendisini iade-i ziyaret için Burdur’a gelen Denizli Valisi Hasan Karahan ve Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı eşlik ederek trap atışı yaptılar.

Burdur Gölü’ne nazır hakim tepede yenileme çalışmaları tamamlanan poligonun etrafı tel örgüyle kapatıldı. 15 Tane tek yollu yeni trap makinesi kurulan poligonda ayrıca diğer kullanım alanları ile ilgilide bakım ve onarım yapıldı.

Vali Yılmaz incelemelerinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda; “Atış poligonuna daha önce çalışmalar aşamasında gelmiştik. Atış poligonumuzla ilgili eksikleri tamamladık. İnşallah bundan sonra trap atışlarının yapılabileceği ve yurt içi müsabakalarının da düzenlenebileceği makine teçhizatına sahip poligona kavuşmuş olduk. Bundan sonra isteğimiz arzumuz vatandaşlarımızdan silah atmak isteyenlerin, özellikle tüfek atmak, atış yapmak isteyenlerin gelip nizami bir şekilde burada arkadaşlarımızın nezaretinde hocalarımızın nezaretinde atışlarını yapmalarıdır.

Bunu neden söylüyorum, özellikle av sezonu dışında kaçak avcılığa gitmemeleri, bunun yanında da değişik yerlere uygunsuz yerlere nişan almak üzere özellikle trafik levhalarına atış yapıldığını görünce insan üzülüyor. Atış yapmak isteyenler gelip bu alanı kullanabilirler. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnşallah burası uzun süreli atış alanı olarak kullanılır. Türkiye’de benzeri olmayan bir yer. Göl manzaralı ve yeşilin içerisinde bir atış poligonunda kavuşmuş olduk” dedi.

İncelemeler sırasında İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, İl Sağlık Müdürü Mehmet Metin Demir, Burdur Merkez Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Başkanı Lütfü Türe, klüp üyeleri ve Burdur Atıcılık İl Temsilcisi Özcan Nalbant’ta yer aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,tekno granit,burdur ceviz ezmesi,ozgur dogan,magazin 15,kanal burdur,amerikan kültür burdur,mudul bey