Son Dakika
16 Kasım 2018 Cuma
doruk-reklam

Volkan Mengi, “Konut yapmak istediğinde sıvılaşma yok muydu?”

20 Kasım 2017 Pazartesi, 14:49

Ak Partili Belediye Meclisi Üyesi Volkan Mengi, yeni hastane yeri konusunda askeri alanda yapılmamasına yönelik çekimser görüşte bulunan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e ve meclis üyelerine yönelik mücadelesini sürdürüyor.

Sosyal medyadan yeni bir tartışma konusu açan Mengi, Atatürk Mahallesi’nde yapılması planlanan yeni hastane yeri için daha önceden Burdur Belediyesi’nin konut yapmak istediğini belirterek “Konut yapmak istediğinde sıvılaşma yok muydu?” şeklinde soru sordu.

Başkan Ercengiz’in Burdur Gazetesi’ne o dönem verdiği demeç ile meclis kararını ekleyen Mengi’nin işte o paylaşımı;

Atatürk Mahallesindeki Yeni hastane arazisinde sıvılaşma var diye çekimser kalınan yerin 08 Ağustos 2015 tarihinde Belediyemiz konut yapmak istediğinde sıvılaşma yok muydu???

İşte oy birliğiyle alınan Meclis kararı;
Tarih 05 ağustos 2015 Belediye Başkanımızın imzalı Göl kenarında bulunan 241,726 m2 arazinin Binbaşı Maruf Kışlasına 100 konut yapma karşılığında 50.000 m2 Yeni Hastane arazisine konut yapmak ve kalan kısmına yeşil alan ve Parklar yapılması konusunda protokol yapma için yetki isteme dilekçesine dair karar…

Başkan Ercengiz Şubat 2017’de Burdur Gazetesi’ne verdiği demeçte şu ifadelere yer vermişti;

Milli Savunma Bakanlığının arazisi 249 Bin Metrekarelik bir alan. 199 Bin Metrekerasini Kent Park olarak düzenleyip, 50 Bin Metrekaresini konut alanına dönüştürüp karşılığında Milli Savunma Bakanlığına Alay içinde 100 Bin Metrekare lojman yapma taahhüdüyle çalışmaya başlamıştık. Biz belli bir yol katetmiştik, araya hain darbe girişimi girince süreç kesintiye uğradı. Bu alan karşımıza hastane alanı olarak çıktı. Bu alanın hastane yeri olarak tahsis edilmesine biz de şaşırdık. Bizden hastane yeri için istenilen alan 50 Bin metrekareydi. Burada ne kadar alanın tahsis edildiği, belediyenin burada imar revizyon planının olup olmadığı ve bu alanın hastane yapılabilir bir alan olup olmadığına dair resmi bir yazışma ve bilgi yada sözle bir başvurunun olmadığını ifade edebilirim. Bayram bey bu müjdeyi ne ilimiz milletvekillerinin ne sayın valimizin ve benim haberim bile olmadan verdi. Bizde hayırlı olsun dedik.
.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon