burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Bu şehrin takımı Yeni Burdurspor

Bu şehrin takımı Yeni Burdurspor
668 kez okundu
27 Ağustos 2018 - 11:33

-BURDURWEB DERGİSİ ÖZEL-

Gülün pembesinden gölün mavisinden aldığı renkler ile Yeni Burdurspor, şehrin gençlerinden oluşan alt yapı ekibi ve bayan futbol takımıyla göz dolduruyor.

YENİ BURDURSPOR Kulüp Başkanı Kıvanç Düdük, Burdurweb Dergisi’ne konuk olarak Yeni Burdurspor’un serüvenini, faaliyetlerini ve hedeflerini paylaştı.

Yeni Burdurspor nasıl kuruldu? Misyonu nedir?

Yeni Burdurspor Kulübü 2010 yılında sporun içinden gelen bir grup sporseverin girişimleriyle kurulmuş olup, gençlerimizin fiziksel ve kişisel gelişiminin yanı sıra ilimizin tanıtımında rol oynayan bir sivil toplum kuruluşudur.

“HEDEFİMİZ İYİ İNSAN İYİ VATANDAŞ İYİ SPORCU YETİŞTİRMEK !”

Bu doğrultuda evlatlarımızı kötü alışkanlıklardan ve ortamlardan uzak tutarak, bilimsel, doğru antrenman teknikleri ve Ulu Önder Atatürk’ün bizlere gösterdiği yolda ahlaklı bireyler olarak hazırlıyoruz. Fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayarak sportif başarının yanı sıra eğitim hayatlarında da geleceğe hazır gençler olarak yetiştiriyoruz.

Bugüne kadar neleri gerçekleştirdiniz?

2010 yılından bu yana yaptığımız faaliyetlerden bahsedecek olursak, Yeni Burdurspor Futbol Okulu olarak başladığımız futbol temel eğitimine kurumsal bir yapıya çevirerek Galatasaray A.Ş. ile koordineli olarak yürütülen Galatasaray Futbol Okulumuzda 140 öğrencimizle devam ediyoruz. 11-19 yaş arası 81 Erkek 32 Kız sporcu öğrenci olmak üzere 113 sporcuya da lisanslı olarak hizmet vermekteyiz. Geçtiğimiz sezon ilk defa katılarak ilimizin temsil edildiği kadınlar futbol 3. liginde bu sezon da mücadele ediyoruz. Erkek Altyapı kategorilerinde ise U11,U12,U13,U14,U15,U16,U17,U19 olmak üzere 8 kategoride müsabakalara katılıyoruz. Ayrıca Boccia Federasyonu bünyesinde 3. Lig Boccia Kız ve Erkek takımımız toplam 12 sporcu ile 2017/2018 sezonundan itibaren faaliyetlerini sürdürüyor.

Kızlarımıza fırsat eşitliği tanıyıp spor yapmalarını sağlamanın yanı sıra alt yapı ekiplerimizin il düzeyinde elde ettikleri şampiyonluklar ile ulusal şampiyonalarda ilimizi temsil etmesi bizi ayrıca gururlandırmaktadır. Türkiye Şampiyonalarında birçok kez grup finali, 2 kez bölgesel grup şampiyonu olmuş gençlerimiz, inşallah önümüzdeki yıllarda daha büyük başarılara imza atacaktır. Sezon boyunca bütün altyapı kategorilerinde yer alarak ilimizde ve ulusal düzeydeki müsabakalarda en çok sporcu ile en fazla müsabaka yapan takımız. Bu seviyelerde yer alan sporcularımız yeteneği ile göz doldurarak Altınordu, Gençlerbirliği, Ankaragücü, Galatasaray, Göztepe, Alanyaspor Bucaspor ve Nazillispor gibi ülkemizin güzide takımlarının davetiyle antrenmanlara kamplara çağrılmış, yeterli görülen sporcularımız transfer olmuştur. Bu gururda pay sahibi olan spor faaliyetlerini planlayan uygulamamasını sağlayan teknik sorumlumuz Özcan YILDIRIM’a antrenörümüz İbrahim Köse ve kulübümüz futbol şubesinde görev alan Can ESEN ve Özgür YILMAZ ‘a çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bu başarılı oluşumu nasıl finanse ediyorsunuz?

Tüm faaliyetlerimizi maddi ve manevi fedakarlıklarla sürdürdüğümüzü belirtmek istiyorum. Aidat ve sponsor gelirlerimiz ile lisanslama, malzeme gibi giderlerimizi karşılıyoruz. Bunun dışında şampiyonaya katılan alt yapı takımlarımız ve Bayan Futbol Takımımızın şehirler arası ulaşımı için de belediyemizden destek alıyoruz. Önümüzdeki dönemde takımımıza kalıcı gelir getirici yatırımlarımız olacak. Bu anlamda kurulduğumuz günden bugüne oluşumumuzda emeği olan başta kurucu başkanımız Bahri ŞİMŞEK’e dernek yönetiminde dönem dönem görev alan Yunus BİLGİÇ, Amaç Kemal İLGÜN, Hasan ALTAŞ, Ali ARSLAN, Abdullah GÜL, Ahmet ÖZKAN, Alparslan AKTÜRK, Samet GÜNEŞ ve Murat Yağız’a, katkı veren kıymetli üyelerimize, desteklerini esirgemeyen fedakar seyircimize, maddi bağışları ile katkı yapan değerli işadamlarımıza ve kapısını ne zaman çalsak bizi geri çevirmeyen belediyemiz nezninde Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz’e destekleri için bu vesileyle teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki süreçte hedefleriniz neler
olacak?

Haziran ayında yapmış olduğumuz genel kurulda üyelerimizin teveccühü ile yönetim kurulu başkanlığına seçilmiş bulunuyorum. 90’lı yıllardan beri futbolun içinde olan biri olarak bu tecrübemi Burdur Futbolunu daha ilerilere götürmek adına ekip arkadaşlarım Muhammet TIKNAZ, Özgür YILMAZ, Can ESEN, Kadir TANPARLAR ve değerli üyelerimiz ile birlikte bir takım çalışmalarda bulunacağız. Burdur’da kulüplerimizin ve sporcularımızın sorunlarını biliyoruz. Diğer kulüplerimizle ve sporseverlerimizle işbirliği içinde ilimizin üst liglerde, kalıcı, kurumsal bir şehir takımı olarak temsil edilebilmesi için çalışmaya hazırız. Temelleri sağlam, şehrimizin evlatlarından oluşan başarılı altyapımız ile gerek kurumlarımızla gerekse işadamlarımız ile iş birliği içinde özlenen şehrin takımı olmaya talibiz.

“SOSYAL PROJELER İLE FUTBOLDAN DAHA FAZLASI YENİ BURDURSPOR!”

Sportif çalışmalarımızın yanında ilimize katkı sağlayacak, bir takım sosyal sorumluluk projeleriyle de farkındalık yaratmak istiyoruz. Doğaya ve insana saygılı nesiller için gençlerimiz ile el ele çalışacağız. Bayan futbolunda gösterdiğimiz hassasiyeti engelli vatandaşlarımıza, kimsesiz çocuklarımıza, yaşlılarımıza yönelik çalışmalarımızla sürdüreceğiz. Burdur’umuzun kanayan yarası gölümüze ses olacağız.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzle hazırlanacak protokol çerçevesinde kimsesiz evlatlarımızın sosyal ve psikolojik gelişimlerine katkıda bulunmak istiyoruz. Kulübümüz bünyesinde yaşıtlarıyla entegre bir şekilde spor yapmalarını sağlayacağız.

İlimizdeki engelli kardeşlerimizin de spor yapabildiği bir şube oluşturmayı canı gönülden istiyorum. Futbol olur başka branşlarda olur. Bu konuda talep oluşursa biz, kulüp olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.

Akraba, komşu, küçük büyük münasebetinin günden güne azaldığına maalesef hep birlikte şahit oluyoruz. İnsanlar artık bayramları tatil olarak algılıyor. Gençlerimiz, eş dost ziyaretlerine gitmektense evde bilgisayar başında vakit geçirmeyi tercih ediyor. Kültürümüze ters olan bu yozlaşmaya parmak basma adına gençlerimizle yaşlılarımızı buluşturup onlara bir nebze destek olmak, gençlerimize de kaybettiğimiz değerleri yeniden kazandırmak istiyorum.

Gölümüzün kalmibimizde ayrı bir yeri var. Onu armamızda renklerimizde taşıyoruz. Bu anlamda ilk etapta sporcularımızla birlikte belediye başkanımla da istişare ederek göl çevresinde ve piknik alanlarında elimizden geldiğincegeiş kapsamlı bir çevre temizliği düşünüyoruz. Gölümüz ve tabiat ana için yapılan çalışmalara biz de katkıda bulunmak istiyoruz. Eğer bu duyarlılığı tüm kitlelere ulaştırabilirsek eminim gelecek nesillere daha temiz bir doğa, yaşanılası bir Burdur bırakabiliriz.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.