Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi
doruk-reklam

Gizem Çakal’ın davasında karar çıkmadı

06 Temmuz 2018 Cuma, 09:52

Burdur’da merhum MAKÜ öğrencisi Medine Gizme Çakal’ın davası sürüyor.

Burdur’da 7 Aralık 2016’da Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait kamyonun altında kalarak yaşamını yitiren MAKÜ öğrencisi Medine Gizem Çakal’ın 4’üncü duruşması görüldü.

Burdur 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Medine Gizem Çakal’ın annesi Tesline, babası Ömer Çakal ile Tutuksuz Yargılanan Kamyon Şoförü Ramazan A. ile iki tarafın avukatları katıldı.

Ramazan A., üzgün olduğunu ve söyleyecek sözü olmadığını belirtti.

Medine Gizem Çakal’ın annesi Teslime Çakal “kızımın tek suçu güvenli gördüğü yolda yürümekti. Arkası dönük biçimde giderken şoför kızımı gördüğü halde, hiç bir güvenlik önlemi almadan kızıma çok kötü bir şekilde çarptı. 2 yılda ömrümden 20 yıl gitti” dedi.

Baba Ömer Çakal’da şoförün hızlı bir şekilde gelerek kızının ölümüne sebebiyet verdiğini belirtti. Baba Çakal “Trafik levhasındaki kavşak dönme zorunluluğuna uymamıştır. Yetersiz ehliyetle kullandığı araçla göz göre göre kızımın ölümüne sebep olmuştur. Tutuklanmasını talep ediyorum” dedi.

Mahkeme yeni bilirkişi raporu için dosyanın Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar vererek 25 Ekim 2018 tarihine erteledi.

Davanın uzamasının kendilerini yıprattığını kaydeden Çakal “ailemle birlikte iyice yıprandık. Davamızın Denizli Cumhuriyet Başsavcısının davası gibi hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasını istiyoruz. Eğer adalet kişiye göre olmuyorsa bizim davamızın da seri bir şekilde işlemesini istiyoruz. Adalete güveniyoruz. Adaletin kılıcının keskin terazisinin hassas olduğuna inanıyoruz. Allah’ın izni ile kızıma adaletsizlik yapanların hak ettiği cezayı almasını istiyoruz. Bizim halimizi evladını kaybedenler anlar. Allah kimseye evladının adaletini arattırmasın. Gece yastığa başımızı koyduk mu ağlama krizine giriyoruz” diye konuştu.

Kaynak:Gündemburdur

Yorum

  1. uğur

    07/06/2018 at 19:39

    kaza videosunu ben izledim.kamyon geçtikten sonra kızın ayağı takılıyor yada kamyonun devamını görmüyor yürümeye devam edip düşüyor.kamyon geçmeden çarpsa şoför hatalı ama kamyon geçiyor en arka tekerlerinin altında kalıyor kız.
    kızın ailesinin derdi bence para koparmak aradan bu kadar zaman geçti davayı devam ettirerek sadece kendi yaralarını kaşıyorlar tazeliyorlar.şöförde kasten öldürmek istememştir hatalı bile olsa adamı hapse attırarak onunda ailesini mağdur edeceksin.belkide yuva yıkacak belkide varsa çocuklarını babasız bırakacaksın kötü yola düşüreceksin.eline ne geçecek anlamadım.kaza videolarını izletin kızın ailesine.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi,buhayad