burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Burdur’da 2019 yılının en soğuk günü

Burdur’da 2019 yılının en soğuk günü
7.414 kez okundu
09 Ocak 2019 - 9:03

Burdur bugün yılın en soğuk gününü yaşıyor.

Termometreler -10 °C ‘leri gördü. -10 dereceyi gören hava durumunda ise rüzgarın etkisiyle hissedilen sıcaklığın – 16 °C ‘yi bulduğu belirtiliyor.

Sabah saatlerinde günü -10 °C sıcaklıkla başlayan Burdurlular, zor anlar yaşadı. Buz tutan kaldırım ve yollarda güçlükle hareket eden vatandaş düşmemek için adımlarını dikkatli atmaya çalıştı.

4 YIL ÖNCE -11 °C ‘yi GÖRMÜŞTÜ

Burdur, 2 Ocak 2015 Cumartesi günü yılın en soğuk gününü yaşamıştı. O gün Burdur’da termometreler -11 °C ‘yi ölçerek yılın en soğuk gününü yaşamıştı. 2016, 201 7 ve 2018 yıllarında aynı tarihlerde ise bu sıcaklıkları görmeyen Burdur’da meteorolojinin tahminlerine göre önümüzdeki günlerde hava ısının 2 ile 5 °C aralığında artması bekleniyor.

ARAÇLARIN SOĞUKLA SINAVI

Bazı otomobillerin çalışması ise güçlükle sağlandı. Camları buz tutan araçlarını kazıyarak temizleyen sürücüler araçlarını – 10 °C ‘de çalıştırmakta güçlük çekti.

TATİL BİTTİ DERS BAŞI

08 Ocak 2019 Salı günü Burdur Valiliği Burdur merkez, Ağlasun, Çavdır, Gölhisar ve Yeşilova İlçelerimizde ilk ve orta dereceli okullarında (ilkokul, ortaokul, lise) bir gün süreyle eğitime ara verilmiş ve tatil edilmişti.

Kar yağışının tekrarlanmadığı bugün ise bir günlük tatilin ardından öğrenci ve öğretmenler ders başı yaptı. Öğrenciler, – 10 °C hava sıcaklığında güçlük çekse de okullarına ulaşarak derslerini görmeye başladı.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.