burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Hurşit Çetin, “Basın toplumumuzun vazgeçilmez bir unsurudur”

Hurşit Çetin, “Basın toplumumuzun vazgeçilmez bir unsurudur”
134 kez okundu
10 Ocak 2019 - 16:31

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Çetin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Toplumun haber almasında kamusal bir görev üstlenen basınımız, iletişimin en güçlü kanallarından birisidir.

Basınımız, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır. Toplumun doğru haberi doğru kaynaktan öğrenmesi özgür basına bağlıdır.

Kamuoyunun  sesi olması  noktasında önemli bir rol üstlenen basın, yazılı, görsel ve işitsel medya organlarının yanı sıra son yıllarda internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş, ülkemizde ve dünyada her bireyin anlık haber alma özgürlüğüne katkıda bulunmuştur ve bulunmaya devam etmektedir.

Halkın ekonomik meseleleri başta olmak üzere birçok toplumsal meselede devlet ile adeta bir köprü vazifesini üstlenen basın,  zor koşullarda günün her saati çalışmaya devam etmektedir.

Bu noktada özveriyle çalışmalarını sürdüren basın mensuplarına toplumun her kademesindeki vatandaş ve kurumların doğru bilgiyi sağlamada ve çalışmalarında  yardımcı olması gerekmektedir.

Halkın haber alma özgürlüğünden önemli rot üstlenen ve bizlerle sürekli beraber olan, destek veren değerli basın çalışanlarının,”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim.                  

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.