burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Gündemi

Özlem Seçilmiş, “İhtiyaç sahiplerine dokunacağız”

Özlem Seçilmiş, “İhtiyaç sahiplerine dokunacağız”
1.618 kez okundu
12 Şubat 2019 - 13:10

Değişim sırası Bahçelievler’de sloganıyla yola çıkan Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı Özlem Seçilmiş, muhtar seçilmesi halinde yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerini tespit edecekleri, tespit ettiği ihtiyaç sahipleri için her konuda takipçi olacağını ifade etti.

SÜREKLİ İLETİŞİM HALİNDE OLACAĞIZ

Yardım kuruluşları, Burdur Belediyesi ve Burdur Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile sürekli iletişim halinde olacağını, bu kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde olacağını kaydeden Özlem Seçilmiş, “Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Yanı başındaki komşusu açken tok olarak geceleyen kişi (olgun) mü’min değildir.” Bu hadis bizlere hangi dinden, hangi ırktan olursa olsun komşumuza yardım etmenin bir insanlık görevi olduğunu anlatıyor.” Dedi.

“YETKİ İSTİYORUM”

Başka bir hadis-i şerifte Hz. Peygamber, “Hangi mahallede bir kişi aç kalırsa, o mahalle halkı Allah’ın korumasından uzak düşer” hadisini hatırlatan Özlem Seçilmiş, “mahallemizde gerek aç gerek evsiz gerekse yoksul vatandaşımızın kalmaması için mücadele vereceğim. İhtiyaç sahiplerine ulaşarak her türlü maddi ve manevi desteğin ulaşmasına vesile olmak istiyorum. Muhtar olarak bu kutsal vazifeyi yerine getirmem için Bahçelievler Mahallesi sakinlerinden yetki talep ediyorum” Dedi. Muhtar olduktan sonra kamu kurum ve kuruluşlarla ve yardım kuruluşlarla daha etkin çalışabilme olanağına sahip olacağını kaydeden Özlem Seçilmiş, hem azaları ile hem de gönüllü vatandaşlarla da koordineli olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımda bulunabileceklerini ifade etti.

dilamed
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.