burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Kezban Bakırcı, “Kadınlarımız el emeklerini değerlendirebilecek”

Kezban Bakırcı, “Kadınlarımız el emeklerini değerlendirebilecek”
209 kez okundu
13 Mart 2019 - 12:42

Emek Mahallesi Muhtar Adayı Kezban Bakırcı, BurdurwebTV’de yayınlanan Gazeteci Özgür Doğan’ın hazırlayıp sunduğu Parantez’e geçtiğimiz hafta konuk oldu.

Programda kendisini yöneltilen soruları samimi yanıtlayan Kezban Bakırcı, muhtar seçildikten sonra mahalleye ne gibi katkılarının olacağı sorusuna yanıt verdi. Kezban Bakırcı, “Mahallemizdeki kadınlarla yakın temas içerisinde olmayı hedefliyorum. Belediye ve halk eğitim merkezleriyle görüşerek mahallemizdeki kadınların almak istedikleri eğitimleri nelerse bu kurumlara başvuruda bulunup mahallemizdeki kadınların hünerlerini sergileyebileceği kursları açtırarak onlara bu konuda yardımcı olmayı amaçlıyorum. Ayrıca benim dönemim de açılmasına vesile olduğum semt pazarımızın semt merkezi haline getirilerek bu kurslardan faydalanan kadınlarımızın el emeklerini değerlendirebilecekleri ve satabilecekleri ortamlar oluşturacağız” Dedi.

Sadece kadınlara yönelik bir çalışma olmayacağını kaydeden Kezban Bakırcı, “Çocuklarımız da çok önemli. Çocuklarımızın sosyal faaliyetlerde bulunması mesela mahallemizdeki çocuklarımız için satranç , futbol, basketbol gibi bu tür spor faaliyetleri düzenleyip, çocuklarımın sosyal olarak gelişmesini de katkıda bulunacağız” Dedi.

Kadın ve çocukların yanı sıra yaşlıların da kendileri için önem arz ettiğini ifade eden Kezban Bakırcı, “Yaşlılarımızın da mahallemizde yolda giderken oturup dinlenebilecekleri bankların yapılmasını sağlamamız gerekiyor. Bunun için de yeşil alanlarımıza önem vereceğiz. ” Dedi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.