burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

CHP İl Başkanı Akbulut’tan açıklama

CHP İl Başkanı Akbulut’tan açıklama
751 kez okundu
15 Mart 2019 - 14:20

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, dün akşam saatlerinde parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Başkan Akbulut, gündeme dair 3 başlıkta değerlendirmede bulundu. Başkan Akbulut’un son değerlendirmesi ise Burdur askeri kışlasının tam karşısında bulunan akaryakıt istasyonunun arazisi hakkındaydı.

AKBULUT’TAN “KAFA KARIŞTIRAN” AÇIKLAMA

AK Parti Burdur Belediye Başkanı Deniz Kurt’un ismini de dahil ederek yaptığı açıklamada bulunan İl Başkanı İzzet Akbulut, “Kurt Petrol’ün içerisinde bulunduğu ve yeşil alan olarak belirlenmiş yerde faaliyet sürdürüyorlar. Bizler mümkün olduğu kadar siyasi üslubumuzu bozmadan, sertleştirmeden devam etmeyi çok gayret gösterdik. Belediye başkan yardımcımız Ali Say beyfendinin hiç belediye ile alakası olmamasına rağmen çok rant alması konusunda çok yazdılar çizdiler. Ben bu alanda arkadaşlar aşağı yukarı 72 ve 86 yıllarında hazırlanan imar planında da park olarak geçiyor bu alan . Ben bu süreçte ticari faaliyet yapan AKP Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt’a burada bir rant edilip edilmediği konusunda bir suçlamada bulunmayacağım. Tamamen buranın takdiri Burdur halkınındır. Ama sadece bir önerim olacak kendisine … Önce sorum olacak. Sorum şu; Belediye başkan adaylığına çıkma sebebi bu yeşil alanla bir alakası var mı? İkinci, eğer bir millet bahçesi yapılacaksa böyle bir yeşil alan üzerinde yapmayı düşünürler mi? 2012 yılında da burası revizyon imar çalışmaları esnasında bu alan park alanından çıkarılması talep edilmiş. Dönemin belediye meclisinde. ‘Karayolları kavşak noktasında akaryakıt istasyonu kararı verilebilmesi mevzuat açısından uygun olmadığından park alanı olarak kalmasına karar verilmiştir. ‘ ” Dedi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.