burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Yapımı tamamlanan Kapalı Yüzme havuzunda inceleme

Yapımı tamamlanan Kapalı Yüzme havuzunda inceleme
300 kez okundu
21 Mart 2019 - 10:57

Vali Hasan Şıldak, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen yarı olimpik yüzme havuzunda incelemelerde bulundu.

İncelemeleri sırasında hazır bulunan Gençlik ve Spor il Müdürü Orhan Kemerkaya ve yetkililerden bilgi alan Vali Hasan Şıldak, kapalı yüzme havuzunu gezerek yerinde gördü, tesiste sunulacak hizmetler hakkında bilgi aldı.

Vali Hasan Şıldak’a ziyareti sırasında Milletvekili Bayram Özçelik ve kurum müdürleri eşlik etti.

İncelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Hasan Şıldak; “İlimizin çok güzel bir tesis kazanıyor olmasından büyük mutluluk duyuyorum. En kısa sürede buradaki prosedürler Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından tamamlanacak. Bizde gerekli olan personel planlamalarını ve görevlendirmeleri en kısa sürede yapacağız. Gençlik Merkezimizin hemen karşısında ilimizin en işlek caddesi üzerinde böyle bir tesis Burdur halkının, öğrencilerimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin ve yetişkinlerimizin hizmet alacağı çok nezih bir alan olarak en kısa sürede hizmete girecek. Tamamlanmış diyebiliriz. Sadece prosedür olarak bazı işlemlerin yapılması gerekiyor. Bunlarla ilgili süreç devam ediyor. Ama görüldüğü gibi pırıl pırıl bir tesis oldu. Çok temiz bir şekilde işletilecek ve nezih bir şekilde kullanılacak inşallah. Bu tesis inşallah İlimizin göz bebeği olacak, kültürel açıdan, sosyal açıdan, sportif açıdan gençlerimizin faydalanacağı bir alana dönüşecek.

Tabi bazı kamu yatırımlarında yükleniciden kaynaklı, müteahhitlerden kaynaklı bazı sorunlar yaşanabiliyor. Burasıda üçüncü el değiştirme sonucunda tekrardan ikinci ikmal ihalesi yapılmak suretiyle bu hala getirilmiş bir yatırım. Bunlarda idarenin ve bakanlığın hiçbir kusuru yok. Müteahhit tamamlayamayınca fesih süreci yasal bir süre olarak işletiliyor. Ama önemli olan sonuçtur. Bu sonuçların takip edilmesi, alınması elbette her yönden takibi gerektiren konular. Başta değerli Milletvekilimiz Bayram Özçelik olmak üzere burada emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanımıza özellikle teşekkür ediyoruz. Sürecin devamında İlgili kurum olarak da Gençlik ve Spor teşkilatı bizimde desteğimizle burayı en uygun şartlarda halkımızın hizmetine en kısa sürede sunacaktır, İlimize kullanacak vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İLİMİZDE YAŞANAN DEPREMLE İLGİLİ MAL VE CAN KAYBIMIZ YOK
Merkez üssü Denizli Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5.5 şiddetindeki depremin Burdur Merkez ve İlçelerinde de hissedilmesi sonucu basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Hasan Şıldak, “Yaşanan depremle ilgili Denizli’den aldığımız bilgiler de olumlu yönde. Deprem İl sınırlarımıza çok yakın olan Acıpayam da yaşandı. Sabah saatlerinde 5’in üzerinde bir büyüklükte bir deprem kaydedildi. İl taramalarımızı yaptık. Özellikle Yeşilova, Tefenni ve Gölhisar İlçelerimizde ve İl Merkezimizde hissedildi. Köylerimizde olmak üzere vatandaşlarımızın oturduğu konutlarda hiçbir hasarın olmadığını, can ve mal kaybının olmadığını biliyoruz. Bundan dolayı da memnun oluyoruz. İnşallah tekrarları yaşanmaz. Artçı depremlerde devam ediyor. Endişeye mahal verecek herhangi bir durum olmadığını vatandaşlarımızla paylaşmak istiyoruz. Geçmiş olsun diyoruz” dedi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.