Son Dakika
18 Nisan 2019 Perşembe
burdurwebmedya
burdurwebmedya

Şirinevler Mahallesi sakini Burdur Belediyesi’nden çözüm istiyor

23 Mart 2019 Cumartesi, 15:53

Burdur merkez Şirinevler Mahallesi’nde Armağan İlci bulvarında ilk olarak geçtiğimiz yıl Burdur Belediyesince apar topar yapılan bisiklet yolundan dolayı vatandaşlar sessiz tepkisini sürdürüyordu.

Yolun bir kısmı kullanarak duba ve boyalama suretiyle bisiklet yolu oluşturan Burdur Belediyesi, yolun bir kısmının daralmasına ve caddede bulunan esnafların rahatsız ticari alışverişinin zorlaşmasına adeta göze almıştı. Zira yolun yaklaşık 1,5 metresi bisiklet yolu yapılarak daraltılmıştı.

Şirinevler Mahallesi’nde ikamet eden esnaf ve mahalle sakini Mevlüt Tortop isimli vatandaş, Burdurweb’e ulaşarak tepkisini dile getirdi ve bu konuda ses olmamızı talep etti.

MEVLÜT TORTOP, “BİSİKLET YOLUNDAN DOLAYI SIKINTI YAŞAMAKTAYIZ”

Burdurweb’e konuşan mahalle sakini Mevlüt Tortop, “Şirinevler Mahallesi Armağan İlci Bulvarında yapılan bisiklet yolundan dolayı sıkıntı yaşamaktayız. Bu tarz proje ve çalışmalara asla karşı değiliz, daha uygun yerlere yapılmasını elbette destekleriz ama şehrin şehir içi ana caddesi zaten dar esnaf bu yoldan dolayı kan ağlamaktadır, dükkanların önünde araç duraklama bile yapamamaktadır. Esnafın ticaretini düşürmüştür. Araçlarımızı artık park edecek yer arar olduk. Evi olan ne yapsın araçlarını balkonlarına mı çıkarsın? Bu konuda Burdur Belediyesinden çözüm istiyoruz.” Dedi.

Yorum

  1. bisikletçi

    03/23/2019 at 23:33

    Ana caddeye araç park etmek nedir? Köyde mi yaşıyorsunuz? Dünyanın medeni ülkeleri bisikleti teşvik ederken bunlar şikayet ediyor. Biz bisiklete biniyoruz ve o yolları kullanıyoruz. Ticaret bisiklet yoluna kaldıysa kapatın o dükkanları. Ayıptır be, böyle zihniyet mi olur!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi