burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Borsa üyelerine çiftlik yönetimi eğitimi

Borsa üyelerine çiftlik yönetimi eğitimi
111 kez okundu
10 Nisan 2019 - 15:43

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Burdur Ticaret Borsası arasında yapılan, ‘Burdur Süt Sektöründe Katma Değerin Arttırılmasına Yönelik Çalışmaların Desteklenmesi’ başlıklı proje kapsamında, 9-10-11 Nisan 2019 tarihleri arasında, Burdur Ticaret Borsası üyelerine, TETA Teknik Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ömer Tömek ‘Süt Sığırcılığı Çiftliği Yönetimi’ eğitimi veriliyor.

Burdur Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda devam eden ‘Süt Sığırcılığı Çiftliği Yönetimi’ eğitimine, Burdur Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hikmet Çangır, Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Yanıkara, Cengiz Gürcan ve Niyazi Boz, Meclis Üyesi Süleyman Candan, kooperatif başkanları ve işletme sahipleri katıldı.

Eğitim öncesi katılımcılara, OMC Türkiye Genel Müdürü Reşat Güney tarafından, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın tanıtımını yapıldı. BAKA’nın proje destekleme faaliyetleri ve yatırım destek gibi konularda, katılımcıları bilgilendiren Güney, BAKA’nın yapılacak olan projelere karşı özel sektörlere azami yüzde 50, kamu-yerel yönetimlere azami yüzde 75, kar amacı gütmeyen kuruluşlara ise azami olarak yüzde 75 ile yüzde 90 arasında hibe destek sağladığını söyledi.

Daha sonra, TETA Teknik Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ömer Tömek, katılımcılara ‘Süt Sığırcılığı Çiftliği Yönetimi’ başlığı altında, süt sığırcılığının önemi, sürdürülebilirlik, sektörün genel değerlendirilmesi, kaba yem üretimi ve satın alma, kem üretimi ve tarla işleri, sindirim sistemi esasları, yem hazırlama tekniği, yemleme teknikleri, yem hazırlama ve yemleme, sağım, sütün oluşumu, süt sağım tekniği, sütte kalite ölçüleri, sağım makinasının özellikleri, günlük ve periyodik bakımlar ve temizlik gibi konularda katılımcılara eğitim verdi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.