burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu
906 kez okundu
16 Mayıs 2019 - 15:28

Burdur merkez, Askeriye, Hacılar ve Gökçebağ köylerinde “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Göçmen Kaçakçılığı ve Haberleşme Nakil Hattından Hırsızlık” şüphesiyle Jandarma ekipleri tarafından 13 kişi gözaltına alındı.

Burdur Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Burdur merkez ilçe, Askeriye, Hacılar, Gökçebağ köylerinde “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Göçmen Kaçakçılığı ve Haberleşme Nakil Hattından Hırsızlık” suçlarına karıştıkları tespit edilen 13 hedef şüpheli, 4 aylık takibin ardından Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından gözaltına alındı.

Yürütülen operasyonda (8) Adet Afgan Uyruklu Göçmen yakalanmış ayrıca şüphelilerin ev ve eklentilerinde yapılan aramada;

(21,36) Gram Skunk,
(1,47) Gram Eroin
(0,22) Gram Metamfetamin,
(9) adet uyuşturucu kullanma aparatı,
(3) adet kurusıkı tabancı,
(110) adet kurusıkı tabanca fişeği,
(4) adet av tüfeği fişeği,
(1) adet 5,56 mm. Çapında Fişek,
(19) adet 6136 Sayılı Kanun kapsamında olan kılıç, muşta ve bıçak,
(127) Kg yakılmış kablo,
(122) metre bakır kablo ele geçirildi.

Burdur Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulurken, gözaltına alınan (13) şahıs ise yapılan işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.