burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Telefon dolandırıcılığına dikkat

Telefon dolandırıcılığına dikkat
1.510 kez okundu
01 Haziran 2019 - 12:13

Burdur Valiliği yazılı açıklamada bulunarak telefon dolandırıcılığı konusunda vatandaşları uyardı.

Yazılı açıklamada bulunan Burdur Valiliği, şu ifadelere yer verdi;

Kendisini Asker, Polis, Savcı ve Jandarma, Astsubay olarak tanıtan bazı dolandırıcıların son günlerde, gerek telefonla hesaplarına para yatırılması talebinde bulunarak, gerekse evlerine giderek para veya altın talep etmek suretiyle köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızı dolandırmaya çalıştıkları güvenlik birimlerimize intikal eden ihbar ve başvurulardan anlaşılmaktadır.

Devlet kurumlarında çalışan hiçbir kamu görevlisinin, terör örgütleri ile bağlantı iddiasıyla veya vb. konuları öne sürerek vatandaşlarımızı telefonla arayarak para talep etmesi veya evlerine giderek yardım edeceklerini belirterek kıymetli ziynet eşyalarını istemesi kesinlikle söz konusu olamaz.

Bu tarz dolandırıcılık olaylarının önüne geçilmesi açısından Vatandaşlarımızın köylerine gelen şüpheli yabancı şahıslar ve araçları, kendilerini bu şekilde arayanları zaman kaybetmeden 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmeleri veya ilgili Kolluk Kuvvetlerine en seri şekilde bilgi vermeleri, bu tarz olayların yaşanmaması, dolandırıcıların yakalanması açısından büyük önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 31/05/2019

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.