burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

USO Anadolu Lisesi öğrencilerinden “robotik gösteri”

USO Anadolu Lisesi öğrencilerinden “robotik gösteri”
325 kez okundu
11 Haziran 2019 - 15:47

Burdur USO Anadolu Lisesi Yenilikçi STEM ve Robotik Gençliği Kulubü 10 Haziran 2019 Pazartesi günü okullarında tasarladıkları robot fil ve robot köpek ile gösteri yaptılar.

Burdur USO Anadolu Lisesi Yenilikçi STEM ve Robotik Gençliği Kulubü 10 Haziran 2019 Pazartesi günü okullarında tasarladıkları robot fil ve robot köpek ile gösteri yaparak kluplerine yeni öğrenciler kazandırdılar.

Kurulan standa öğrenci ve öğretmenler yoğun ilgi göstererek arkadaşlarını tebrik etti.

2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminde Gençlik ve Spor Bakanlığı hibe programı kapsamında okullarına kazandırdıkları 2 adet Lego EV3 Mindstorm robot seti ile Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgisayar Mühendisi Ebru ÖKTEM rehberliğinde robotik eğitimi alan gençler gelecek sene boyunca turnuvalara hazırlanacaklar.

Robotik turnuvalarına hazırlanmanın ve katılımın masraflı olduğunu söyleyen gençler; geleceğin mesleklerinden olan 3 Boyutlu yazıcı teknolojisi ile tanışarak ilerde bu alanda bölgelerinde ihtiyaç duyulan sektörel ihtiyacı karşılamak, üretimin bir parçası olmayı hedeflediklerini dile getirdiler.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.